Категорія
Новини
Дата

Україна стала частиною енергетичної системи ЄС

Україна офіційно приєдналася до європейської енергетичної системи ENTSO-E. Об’єднання української та європейської енергосистем завершено, повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

Українську енергосистему офіційно приєднали до Єдиної енергосистеми Європи (ENTSO-E). Об’єднання української та європейської енергосистем завершено.

Відтепер перетікання електроенергії між Україною з одного боку та Білоруссю і РФ з іншого стануть неможливіУкраїна повністю інтегрується з європейським ринком.

Українські виробники зможуть експортувати електроенергію за вищими цінами, ніж всередині країни. Водночас імпорт може виявитися дорожчим за внутрішні ціни.

Контекст

Україна мала приєднатися до європейської системи до кінця 2022 року. Російське вторгнення в Україну почалося 24 лютого. Саме в цей день Україна розпочала тестування роботи енергосистеми в ізольованому режимі. Розв’язання Росією війни проти Україну показало, що після роботи в ізольованому режиму Україна не зможе приєднатися назад до системи агресора і відмовилася це робити.

Україна звернулася до європейських країн щодо прискорення ухвалення рішення про приєднання української енергосистеми до європейської. Єврокомісія та обʼєднання європейських електромереж погодилися розпочати процес екстреного приєднання України до єдиної енергомережі ЄС.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні