Категорія
Новини
Дата

Україна та ЄС продовжили на рік дію транспортного безвізу

Дія угоди про лібералізацію вантажних автоперевезень між Україною та Європейським Союзом продовжена до 30 червня 2024 року, повідомила пресслужба Мінінфраструктури. Домовленість була досягнута під час першого засідання Спільного комітету угоди про вантажні перевезення автомобільним транспортом.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Для українських перевізників скасовується необхідність отримання дозволів для здійснення двосторонніх і транзитних перевезень у держави ЄС.
  • «За перший рік домовленість довела свою практичну ефективність. За період її дії обсяги двосторонніх і транзитних автомобільних вантажоперевезень зросли на понад 50%. І це далеко не межа нашого росту», – зазначив віцепремʼєр Олександр Кубраков.

Контекст

Угода про транспортний безвіз була підписана 29 червня 2022 року. Вона дозволила уникнути гальмування експорту української продукції через автомобільні пункти пропуску.

Угода також спрощує процедуру визнання водійських документів. Україна та ЄС звільнили власників посвідчень водіїв, виданих однією зі сторін, від вимоги мати міжнародне посвідчення водія. 

За даними Мінінфраструктури, після підписання угоди у червні 2022 року кількість перевізників, які перетинали кордон в напрямку ЄС, порівняно з аналогічним періодом 2021 року збільшилася на 53%, а сама кількість перетинів – на 43%.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні