У квітні Україна імпортувала 225 000 МВт-год електроенергії, що є найбільшим показником з початку поточного року. Про це повідомив державний енерготрейдер АТ «Енергетична компанія України» (ЕКУ).
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- У квітні порівняно з березнем обсяг комерційного імпорту електроенергії збільшився на третину, за даними ЕКУ.
- Енерготрейдер за підсумками місяця збільшив обсяг імпорту в 1,5 раза. Цифру компанія не називає, посилаючись на чутливість інформації.
- ЕКУ імпортувала електроенергію з Угорщини та Румунії. Компанія займає друге місце за обсягами імпорту електроенергії серед усіх постачальників, йдеться у повідомленні.
- «Україна зберігає певний резерв для подальшого збільшення імпорту. У разі зростання потреби, ЕКУ реагуватиме на неї з метою підтримки енергосистеми і стабільного енергозабезпечення споживачів», – зазначив гендиректор ЕКУ Віталій Бутенко.
Контекст
Європейське енергетичне обʼєднання ENTSO-E 14 лютого ухвалило рішення про збільшення технічної можливості імпорту електроенергії в Україну до 700 МВт у будь-який час.
Після масованих ракетних атак РФ по обʼєктах генерації, Єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон підтримала позицію України щодо необхідності рішення ENTSO-E для збільшення пропускних можливостей міждержавних перетинів для імпорту електроенергії з європейських країн.
Міненерго закликало бізнес та підприємства імпортувати електроенергію, щоб уникнути відключень.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.