Україна відкрила 12 нових ринків для агроекспорту в 2022 році: постачали равликів, кролів і корми /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Україна відкрила 12 нових ринків для агроекспорту в 2022 році: постачали равликів, кролів і корми

2 хв читання

Getty Images

Україна розширила міжнародні ринки збуту у 2022 році, повідомляє уряд. Зокрема, було погоджено 22 форми міжнародних ветеринарних сертифікатів на експорт об’єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду з України в 12 країн світу.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

 • Згідно із повідомленням, за рік збільшилася кількість підприємств – виробників продуктів тваринного походження, що мають право експорту своєї продукції на територію ЄС, до 432, що на 53 більше, ніж було на початок 2022 року. Для порівняння, за 2021 рік таке право отримали 23 підприємства.
 • Минулого року Україна почала експорт до таких країн:
 1. Албанія – мʼясні напівфабрикати.
 2. Грузія – равлики для споживання людиною.
 3. Домінікана – молоко та молочні продукти.
 4. Ізраїль – декоративна прісноводна риба, живі кролі, жувальні предмети для домашніх тварин, свіжі заморожені шкіри та шкури, оброблені шкіри та шкури.
 5. Канада – м’ясо птиці та продукти з нього.
 6. Кенія – молоко та молочні продукти.
 7. Північна Македонія – жувальні предмети для домашніх тварин, консервовані корми для домашніх тварин, сирі корми для домашніх тварин для безпосередньої реалізації або побічні продукти тваринного походження для годівлі хутрових тварин.
 8. Сингапур – корми для домашніх тварин.
 9. Сербія – інкубаційні яйця, консервовані корми для домашніх тварин, перероблені корми для домашніх тварин.
 10. Туреччина – продукти переробки тваринного білка (не для споживання людиною), рибні продукти.
 11. Пакистан – столові яйця.
 12. Чорногорія – м’ясні напівфабрикати, призначені для споживання людиною; м’ясні продукти, оброблені шлунки, міхури, кишки.
 • Зазначається, що позитивна динаміка у збільшенні кількості українських експортерів на європейський ринок є важливою в умовах отриманого Україною статусу країни – кандидата на вступ до ЄС. «Робота в цьому напрямі буде продовжуватися постійно і, при виконанні вимог угоди про Асоціацію з ЄС в рамках наших зобов’язань щодо вступу до Євросоюзу, ця цифра буде збільшуватись щодня», – сказано в повідомленні.

Контекст

За підсумками 2022 року експорт товарів з України скоротився у грошах на 35%, до $44,1 млрд, за масою – на 38,4%, до 99,8 млн т, повідомив раніше заступник міністра економіки Тарас Качка. «У звичайних умовах показники торгівлі могли б видатися катастрофічними. Проте під час війни це подвиг: вивезти в умовах блокади портів і постійних атак на інфраструктуру майже 100 млн т продукції. Це перший рік, коли обсяг експорту і логістика вийшли на перший план», – зазначив Качка.

63% експорту припало на Євросоюз – $27,9 млрд (Польща – $6,6 млрд, Румунія – $3,8 млрд, Угорщина – $2,27 млрд, Німеччина – $2,23 млрд, Італія – $1,5 млрд, Іспанія – $1,5 млрд).

Найбільшим ринком експорту за межами ЄС стала Туреччина ($2,9 млрд), яка випередила Китай ($2,46 млрд).

Як війна змінила імпорт та експорт України, читайте тут.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні