Категорія
Новини
Дата

Україна втратила три позиції у рейтингу економічних свобод. Проблеми традиційні – корупція та суди

Україна опустилася на три позиції у рейтингу економічних свобод, посівши 130 місце серед 177 країн. Про це свідчать дані щорічного дослідження Economic Freedom Index 2022 від американського Heritage Foundation.

Ключові факти

  • Як порівняти з 2021 роком (127 місце), оцінка України знизилася на 2,1 пункта і становить 54,1 бала зі 100 можливих.
  • В європейському регіоні Україна розмістилася між Росією та Білоруссю, посівши передостаннє 44 місце. Загальний бал нижчий за середньорегіональні та світові показники.
  • Завдяки зростанню свободи праці та фінансової свободи Україна зафіксувала вражаючий загальний приріст економічної свободи на 6,0 бала з 2017 року, але все ще знаходиться у середніх рядах «переважно невільних» країн.
  • В актив України експерти віднесли скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель.
  • Серед найбільших проблем – сприйнятливість судової влади до політичного тиску, корупція та хабарництво, які послаблюють довіру суспільства.
  • Перше місце у цьогорічному Economic Freedom Index 2022 посів Сінгапур. На другому місці знаходиться Швейцарія, замикає трійку Ірландія. До п’ятірки увійшли Нова Зеландія Швейцарія та Люксембург. Останні у рейтингу – Куба, Венесуела та Північна Корея.
Україна втратила три позиції у рейтингу економічних свобод. Проблеми традиційні – корупція та суди /Фото 1

Скріншот із дослідження Economic Freedom Index 2022

Контекст

Україна піднялася з 134 на 127 місце в Economic Freedom Index 2021. Проти 2020 року оцінка підвищилася на 1,3 пункта і становила 56,2 бала. Експерти, зокрема, відзначили спрощення видачі дозволів у будівельній галузі та полегшення процедури реєстрації іноземних інвесторів.

Методологія

Індекс економічної свободи – показник, який щорічно розраховується Heritage Foundation і Wall Street Journal для більшості країн світу з 1995 року. Індекс базується на 10 індексах, які оцінюються за шкалою від 0 до 100, водночас показник 100 відповідає максимальній свободі: свобода бізнесу, свобода торгівлі, податкова свобода, державні витрати, грошова свобода, свобода інвестицій, фінансова свобода, захист прав власності, свобода від корупції та свобода трудових стосунків.

Матеріали по темі