Категорія
Новини
Дата

Україна ввела спецмито на імпорт автобусів і вантажівок із Білорусі. Комісія з міжнародної торгівлі встановила факти дискримінації

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі встановила спецмито на імпорт автобусів, вантажних і спецавтомобілів із Білорусі. Це відповідь на дискримінацію та недружні дії щодо українських підприємств автомобілебудування, каже комісія.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Розмір мита складе 35% від митної вартості.
  • Під дію мита потрапляють автобуси (транспортні засоби для перевезення 10 осіб і більше), вантажівки з дизельними двигунами і повною масою 5-20 т та понад 20 т (за виключенням автомобільних шасі з кабіною). 
  • Також мито діятиме на спецтехніку: автокрани, автомобілі-прибиральники для доріг, автогідропідйомники, автомобілі для поливу й автомобілі-майстерні.
  • Комісія встановила, що урядом Білорусі створено штучні бар’єри відносно імпортованих з України колісних транспортних засобів у вигляді утилізаційного збору та нерівних умов участі в державних закупівлях. Через це ускладнюється доступ продукції українських підприємств на ринок Білорусі.
  • Такі дії суперечать статтям 5 та 6 Договору про зону вільної торгівлі від 18 жовтня 2011 року, а також статті 2 Угоди між урядом України та урядом Білорусі про вільну торгівлю від 17 грудня 1992 року.
  • Рішення Комісії набирає чинності через 10 днів із дня опублікування цього повідомлення.

Контекст

На початку квітня міська влада Львова відмовилася від закупівлі білоруських автобусів компанії МАЗ, яка перемогла в тендері Європейського інвестиційного банку. Тендер передбачав закупівлю 100 автобусів.

Це рішення міський голова Андрій Садовий аргументував політичною ситуацією в Білорусі. Крім того, він звинуватив Білорусь у тому, що країна підтримує свого виробника, тому вони запропонували найнижчу ціну та обійшли українських конкурентів. Львів хоче оголосити новий тендер.

У листопаді 2020 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ввела спеціальне мито на імпорт білоруських виробів зі сталі. За даними комісії, це відбулося через факти дискримінаційних і недружніх дій з боку Білорусі щодо українських виробників сталевих прутків. Розмір ставки спеціального мита щодо імпорту в Україну товару встановлено на рівні 16,08% від митної вартості. Діючими нормативно-правовими актами Білорусі передбачено застосування експортних заборон та/або обмежень при постачанні відходів та брухту чорних металів, зокрема, і на територію України.

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні