Категорія
Новини
Дата

Україна ввела спецмито на імпорт автобусів і вантажівок із Білорусі. Комісія з міжнародної торгівлі встановила факти дискримінації

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі встановила спецмито на імпорт автобусів, вантажних і спецавтомобілів із Білорусі. Це відповідь на дискримінацію та недружні дії щодо українських підприємств автомобілебудування, каже комісія.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Розмір мита складе 35% від митної вартості.
  • Під дію мита потрапляють автобуси (транспортні засоби для перевезення 10 осіб і більше), вантажівки з дизельними двигунами і повною масою 5-20 т та понад 20 т (за виключенням автомобільних шасі з кабіною). 
  • Також мито діятиме на спецтехніку: автокрани, автомобілі-прибиральники для доріг, автогідропідйомники, автомобілі для поливу й автомобілі-майстерні.
  • Комісія встановила, що урядом Білорусі створено штучні бар’єри відносно імпортованих з України колісних транспортних засобів у вигляді утилізаційного збору та нерівних умов участі в державних закупівлях. Через це ускладнюється доступ продукції українських підприємств на ринок Білорусі.
  • Такі дії суперечать статтям 5 та 6 Договору про зону вільної торгівлі від 18 жовтня 2011 року, а також статті 2 Угоди між урядом України та урядом Білорусі про вільну торгівлю від 17 грудня 1992 року.
  • Рішення Комісії набирає чинності через 10 днів із дня опублікування цього повідомлення.

Контекст

На початку квітня міська влада Львова відмовилася від закупівлі білоруських автобусів компанії МАЗ, яка перемогла в тендері Європейського інвестиційного банку. Тендер передбачав закупівлю 100 автобусів.

Це рішення міський голова Андрій Садовий аргументував політичною ситуацією в Білорусі. Крім того, він звинуватив Білорусь у тому, що країна підтримує свого виробника, тому вони запропонували найнижчу ціну та обійшли українських конкурентів. Львів хоче оголосити новий тендер.

У листопаді 2020 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ввела спеціальне мито на імпорт білоруських виробів зі сталі. За даними комісії, це відбулося через факти дискримінаційних і недружніх дій з боку Білорусі щодо українських виробників сталевих прутків. Розмір ставки спеціального мита щодо імпорту в Україну товару встановлено на рівні 16,08% від митної вартості. Діючими нормативно-правовими актами Білорусі передбачено застосування експортних заборон та/або обмежень при постачанні відходів та брухту чорних металів, зокрема, і на територію України.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні