Категорія
Новини
Дата

Україна забезпечена продовольством на два роки та планує зібрати 70% від минулорічного врожаю – ОП

Україна на сьогоднішній день забезпечена продовольством на два роки вперед. Про це заявив заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма в ефірі телемарафону, пише «Економічна правда».

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Україна на сьогоднішній день повністю забезпечена продовольством до кінця 2023 року, повідомив чиновник.
  • На сьогодні запасів пшениці, кукурудзи, соняшникової олії та базових продуктів на складах та елеваторах достатньо на 3-5 років, оскільки 70-80% цих продуктів Україна завжди експортувала, сказав чиновник.
  • В Україні запустили програму підтримки посівної кампанії, щоб попри війну зібрати 70% торішнього врожаю. Зокрема, йдеться про пільгове фінансування аграріїв.

Контекст

Україна не буде мати проблем з їжею через російську агресію. Навіть якщо виробництво зупиниться, країна має все необхідне з чималим запасом, оскільки експорт зупинився, вважають в МінАПК.

Аграрії працюють, незважаючи на військовий стан в Україні, окупацію частини територій та обстріли. Фермери добре розуміють, що якщо вони не посіють зерна навесні, то наступного року голоду не уникнути.

У 2021 році українські аграрії зібрали 100 млн тонн зернових та олійних культур. Такого не було за всю історію України.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні