Спілка українських підприємців звернулася до уряду щодо затвердження списку територій ведення бойових активних дій, щоб звільнити від оподаткування підприємців Харківщини, виробничі потужності яких постраждали від обстрілів, йдеться в заяві СУП. Звернення підтримали Український клуб аграрного бізнесу та низка харківських підприємців.
Ключові факти
- За даними СУП, через розбіжності в розумінні того, які території вважати такими, «де велися (ведуться) активні бойові дії», а які – зонами «можливого» ведення бойових дій частина підприємців Харківщини не можуть скористатися правом на звільнення від оподаткування.
- Зазначається, що це право передбачене для всіх підприємців, які постраждали внаслідок ведення бойових дій, Законом України №3050-IX, який набрав чинності 11 квітня 2023 року.
- СУП закликає переглянути критерії визначення зон, на яких велися (ведуться) активні бойові дії, і включати не лише території, де безпосередньо проходили бої, але і прифронтові зони.
- Також СУП звернулась до Офісу президента, прем’єр-міністра, голови Верховної Ради, Мінреінтеграції, комітету ВР України з питань фінансів, податкової та митної політики для захисту інтересів підприємців східних і південних регіонів.
Українські підприємці вимагають:
- Усунути невизначеність щодо сплати податків і сплати за землю на територіях, де велися чи ведуться бойові дії.
- Скоригувати перелік територій, де велися чи ведуться активні бойові дії, зокрема, включити в нього Харків та всю Харківську область або переглянути норми про звільнення від податків і обов’язку відновлення втрачених первинних документів (поширити їх на всі території, де ведуться бойові дії).
- Врахувати пропозиції Харківської ОВА щодо територій, які потрібно включити до переліку зон, де велися активні бойові дії.
- Узаконити актуалізований перелік територій активних бойових дій шляхом внесення доповнень у наказ Мінреінтеграції №309, яким керується податкова служба в питаннях звільнення від оподаткування підприємців, виробничі потужності яких постраждали внаслідок бойових дій.
Контекст
Нещодавно Спілка українських підприємців представила програму розвитку економіки «Десять по десять», яка передбачає зростання ВВП від 10% на рік, йдеться у заяві підприємців, яку оприлюднив співзасновник UBC Group Ігор Гуменний. В СУП зазначили, що для досягнення цього показника Україні необхідно створити найкращі умови для ведення бізнесу в Європі.
Підприємці вважають, що зростання на 10% в рік можливе лише завдяки створенню нових промислових потужностей, які повністю орієнтовані на експорт.
Представники бізнесу наголосили на необхідності забезпечити: проходження митниці за одну годину в будь-яку країну, швидке відшкодування ПДВ для промислового експорту, а також припинення силового впливу на бізнес.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.