Категорія
Новини
Дата

Українським біженцям дозволили міняти готівкову гривню на євро у банках Німеччини. За один раз можна обміняти до 10 000 грн

Українці з 24 травня можуть обмінювати в банках Німеччини гривні на євро. Про це повідомляє DW з посиланням на заяву німецького мінфіну.

Ключові факти

  • Українці зможуть обміняти в Німеччині лише 1,5 млрд грн готівкою. За один раз можна обміняти до 10 000 грн.
  • Допускається обмін цієї суми повністю і частинами. Приймаються банкноти номіналом 100, 200, 500 і 1000 грн. Комісію за обмін на євро не стягуватимуть. Обмін проводиться за курсом, оприлюдненим на сайті Бундесбанку.
  • Обмін гривень на євро фіксуватиметься в онлайн-додатку Європейського центробанку, щоб уникнути перевищення встановленого ліміту обміну в 10 000 грн.
  • При цьому перевірятимуться та зберігатимуться особисті дані кожного українця, який забажає обміняти гроші. Для посвідчення особи буде достатньо документів, які необхідні для переміщених українців для відкриття базового рахунка в Німеччині.
  • Програму обміну гривень на євро заплановано на три місяці. Фінансові втрати, які можуть статися під час обміну, відшкодовуватимуться за рахунок федерального бюджету.

Контекст

У квітні Комітет постійних представників схвалив рекомендацію Ради ЄС про конвертацію банкнот гривні у валюту держав-членів, щоб надати підтримку біженцям, які відчувають труднощі з обміном своїх банкнот на валюту ЄС.

З початку російського вторгнення понад 6,5 млн українців стали біженцями та тимчасово виїхали до сусідніх країн. Найчастіше українці виїжджають до Польщі, Румунії, Угорщини, Молдови. Німеччина прийняла 218 000 українців.