Категорія
Новини
Дата

Український «Альфа-банк» змінить назву, аби не асоціюватися з Росією

Правління «Альфа-банку Україна» хоче змінити назву банку, аби не асоціюватися з брендом російського «Альфа-банку», що перебуває під санкціями. Про це в інтерв’ю Інтерфакс-Україна розповів Симеон Дянков, пише Цензор.

29 лютого буває раз на 4 роки.💸 Тому ми даруємо 40% знижки на річну диджитал-підписку на сайт Forbes. Вартість зі знижкою — 1079 грн/рік. Діє з промокодом F29 тільки 28-29 лютого. Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • «За кілька днів після початку війни правління ухвалило рішення відмовитися від бренду «Альфа-Банк». Банк не хоче мати нічого спільного з країною-агресором навіть на рівні асоціацій та бренду, який працює в Росії», – сказав він.
  • За словами Дянкова, рішення про перейменування ухвалило українське керівництво банку, і щоб реалізувати його на практиці, потрібні рішення зборів акціонерів, робочі державні реєстри та відповідні нотаріальні дії.
  • «Щойно відкриються реєстри й буде можливість втілити рішення юридично, частиною моєї функції буде провести необхідні рішення через щорічні збори акціонерів. Я представляю зараз більшість голосів на цих зборах», – пояснив він.
  • Наразі, за його словами, банк опрацьовує декілька назв – яка саме буде обрана, фінустанова повідомить пізніше. Він додав, що спільне імʼя з російською фінустановою заважає роботі банку, тому «українська команда швидко прийняла рішення про його зміну».

Контекст

Альфа-банк, за даними Нацбанку України, на 1 березня 2022 року за розміром загальних активів посідав пʼяте місце (123,77 млрд грн) серед 69 банків, що діють у країні. Регулятор визнав акціонерів Альфа-банку Михайла Фрідмана (32,86%), Германа Хана (20,97%), Олексія Кузьмичова (16,32%) та Петра Авена (12,4%), Андрія Косогова (41%) такими, що втратили бездоганну ділову репутацію, і позбавив їх права голосу в банку.

У квітні Нацбанк погодив болгарського ексміністра фінансів, виконавчого директора Групи фінансових ринків Лондонської школи економіки та технічного радника Єврокомісії Симеона Дянкова на посаду довіреної особи Альфа-банку, якій буде повністю передано право голосу за акціями підсанкційних акціонерів фінустанови.

Підстав для націоналізації Альфа-банку, банку з російським капіталом, немає. Про це в інтервʼю Forbes говорив заступник голови НБУ Ярослав Матузка. Власники «Альфа-Банку Україна» планують докапіталізувати банк на $1 млрд.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні