Категорія
Новини
Дата

Український експорт скоротився майже на 60% у березні – Держстат

У березні 2022 року український експорт скоротився на 57,9% проти лютого, а імпорт – на 75,8%. Про це йдеться у розрахунках Державної служби статистики.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • «У березні 2022 року порівняно з лютим 2022 року сезонно скориговані обсяги експорту скоротилися на 57,9%, а імпорту – на 75,8%. Сезонно скориговане сальдо зовнішньої торгівлі у березні 2022 року було позитивним і становило $819,4 млн», – йдеться у повідомленні.
  • У лютому 2022 року сальдо було негативне – (мінус) $969,0 млн.
  • Водночас у І кварталі 2022 року експорт товарів з України становив $14,1 млрд, або 102,9% порівняно з І кварталом торік, імпорт – $14,13 млрд, або 94,4%. Негативне сальдо становило $31,6 млн. У січні – березні 2021 року також негативне – $1,3 млрд.

Контекст

Україна не може вивезти близько 90 млн т виробленої аграрної продукції, через те що Росія заблокувала українські порти. Майже 70 суден заблоковані в морських портах України, шість суден під іноземним прапором заблоковані в Маріупольському морському порту. Україна не контролює чотири порти: Маріупольський, Бердянський, Скадовський та Херсонський. Ці порти сумарно забезпечували 7,5% усієї перевалки.

ООН попереджає про глобальну продовольчу кризу.

Велика Британія вже оголосила про скасування мит на всі товари з України. Європейська комісія також запропонувала призупинити на рік дію всіх імпортних мит на весь український експорт до ЄС.

Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні