Категорія
Новини
Дата

Український стрімінг Megogo планує IPO на біржу Nasdaq – співвласник

Український стрімінг Megogo планує IPO на біржу Nasdaq – співвласник

OTT-сервіс Megogo готується до виходу на американську технологічну біржу Nasdaq. Про це в інтерв’ю Forbes розповів співзасновник і співвласник компанії Федір Дроздовський.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Megogo мав вийти на IPO ще влітку 2022 року, каже Дроздовський. Стрімінг почав готуватися до виходу на біржу з 2019–2020 року, а в 2021-му мав уже всю звітність. «Ми майже зробили стандарт (PCAOB), який використовує американська біржа. У нас був план, що до нас прилітає спеціаліст з Індії (який працював з американською біржею) і буде проводити цей аудит», – розказав він. Компанія була готова на 95%. 
  • За словами Дроздовського, до початку повномасштабної війни в ході підготовки на IPO Megogo оцінювали в $800–900 млн.
  •  «Ми плануємо йти в сторону IPO. Тому зараз готуємо дані до публічності», – розповів співвласник сервісу про відновлення планів виходу на технологічну біржу США Nasdaq.
  • Дроздовський пояснив, навіщо компанії IPO. «Це доступ до значно дешевшого капіталу, ліквідності, М&А та швидкого масштабування», – каже він. На думку співзасновника сервісу, Megogo створив власний продукт, який можна масштабувати у світ і розгортати платформу на інші країни, робити локалізацію.
  • До того ж Megogo планує інвестраунд від приватних інвесторів на $20–30 млн. Гроші потрібні на експансію для 10–12 країн. «На один ринок для старту повноцінного функціонування Megogo приблизно потрібно $2 млн», – розказав Дроздовський.

Контекст

Український OTT-сервіс Megogo запустився в 2011 році. Зараз він працює в 14 країнах світу. В лютому 2023 року компанія вийшла на ринок Польщі, за пʼять місяців зібрала 20 000 платних абонентів. До повномасштабної війни у Megogo було понад 1,5 млн передплатників в усьому світі. Зараз – 750 000.

Виторг глобального Megogo в 2022 році впав на 50%, українського – десь на 20–25%. За даними сервісу моніторингу даних Опендатабот, ТОВ «Мегого» в 2022 році мало дохід в 1,6 млрд грн, в 2021 – 1,4 млрд грн.

У компанії працює понад 700 людей. Співвласник Megogo – мультимільйонер та учасник першої двадцятки найбагатших людей України від Forbes Степан Черновецький. На грудень 2022 року Forbes оцінював його статки в $350 млн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні