Категорія
Новини
Дата

«Укренерго» зняла всі обмеження, які призводили до відключень електроенергії

НЕК «Укренерго» зняла всі мережеві обмеження, які призводили до необхідності зменшення споживання. Диспетчерський центр не застосовує відключення споживачів у жодній області, йдеться у повідомленні компанії.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Споживання вище, ніж у минулий понеділок, що повʼязано з холодною погодою та завершенням опалювального сезону в окремих регіонах.
  • За даними «Укренерго», виробництва електроенергії достатньо для покриття споживання. При цьому в енергосистемі зберігається достатній резерв потужності. Імпорт відсутній.
  • Обмеження у мережах НЕК «Укренерго» відсутні. Проте, складна ситуація з електропостачанням залишається у регіонах вздовж лінії фронту, де населені пункти постійно потерпають від обстрілів росіян та пошкоджуються мережі електропостачання. 
  • Зокрема, на Донеччині росіяни обстріляли енергетичну інфраструктуру. Внаслідок цього відбувались локальні перебої в електропостачанні. Відновлення живлення ускладнюється безпековою ситуацією у цих регіонах, йдеться у повідомленні.
  • Ремонтні роботи для підвищення надійності живлення споживачів продовжуються на всіх об’єктах «Укренерго», які зазнали масованих атак росіян.

Контекст

З 17 лютого 2023 року в Україні – профіцит електроенергії, за даними Міненерго. Тому є можливість для відновлення експорту, сказав наприкінці березня міністр енергетики Герман Галущенко під час зустрічі з єврокомісаркою з питань енергетики Кадрі Сімсон.

Дані щодо обсягів виробництва та споживання електроенергії засекречені на час війни. За словами директора Центру досліджень енергетики Олександра Харченка, на початку березня профіцит електроенергії – 1500–2000 МВт. Докладно про це читайте тут.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні