Категорія
Новини
Дата

Укрпошта продала марки на аукціоні за 5 млн грн. Ціна під час торгів зросла у 200 разів

Поштові марки «Русскій воєнний корабль, іді … !» та конверти зі спецпогашенням з підписами автора фрази Романа Грибова та генерального директора Укрпошти Ігоря Смілянського продали за 5 млн грн на «Prozorro.Продажі». Ціна під час торгів зросла у 200 разів.

Forbes Ukraine виповнюється три роки. До Дня народження ми проведемо YouTube-стрім "За лаштунками редакції" де розкажемо, як працює Forbes. Стрім відбудеться 30 березня о 19:00. Подивитись його можна за цим посиланням

Ключові факти

  • Стартова ціна лоту становила 25 000 грн.
  • На аукціоні за марки змагалися 56 учасників з-понад чотирьох країн.
  • Лот містить марковані аркуші по шість марок «Русскій воєнний корабль, іді … ! Героям слава!» з номіналами F та W. А також конверти «Перший день» зі спецпогашенням з поштовою маркою та підписами автора фрази, морського піхотинця Романа Грибова, та генерального директора Укрпошти Ігоря Смілянського.
  • Усі гроші з продажу цих марок переможець має надіслати на рахунки Національного банку України на гуманітарну допомогу, після чого зможе отримати лот.
  • Якщо з якихось причин переможець аукціону відмовиться сплатити запропоновану раніше суму, право викупити марки перейде до наступного учасника.

Контекст

Укрпошта 13 квітня випустила в продаж поштову марку «Русскій воєнний корабль, іді … !». За пʼять днів пошта продала 500 000 екземплярів – половину всього тиражу. На платформі eBay почали зʼявлятися оголошення про продаж марок з «русскім воєнним кораблем». Деякі продавці встановлюють ціну в $1000 за аркуш з шести марок.

Загалом ціни на такі марки на платформі різні: найдорожче продають за $1975, найменша ціна становить $149. Конверти з підписами гендиректора Укрпошти Ігоря Смілянського та автора легендарної фрази Романа Грибова коштують $1975, $1825 та $1700, аукціони по цих лотах ще не завершені. Сама Укрпошта продає марки за 23 або 48 грн відповідно за штуку, малий аркуш із шести марок продається за 138 грн, великий – за 288 грн.

В Укрпошті наголошують, що не підтримують ініціативи з продажу марок на вторинному ринку (окрім аукціону на Prozorro), оскільки неможливо простежити, куди йдуть кошти з продажу.

З 20 квітня Укрпошта завершила продаж марок у відділеннях, продавши 700 000 штук. Замовити їх можна з 22 квітня в онлайн-магазині, проте не більше ніж три листи на одне замовлення. Через велике навантаження сайт поки що не працює.

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні