Кабінет міністрів поки не планує звільняти голову НАК «Нафтогаз України» Юрія Вітренка. Про це заявив премʼєр міністр Денис Шмигаль на пресконференції.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- «Станом на сьогодні в уряді не обговорюється відставка голови «Нафтогазу», – каже Шмигаль. «Дискусій щодо цього не було», – додав він.
- Протягом літа між урядом та «Нафтогазом» були непрості дискусії щодо обсягів накопичення газу та управління боргом держкомпанії, каже премʼєр.
- Уряд отримав гарантії від США та європейських країн, що Україна зможе розраховувати на постачання газу в четвертому кварталі цього року та в першому кварталі наступного року. «Це дозволило нам знизити поріг накопичення з 19 млрд до 15 млрд кубометрів газу на 1 жовтня», – зазначив прем'єр.
- «Ми стабільно проходимо опалювальний сезон – це головне. Всі інші дискусії носять робочий характер», – каже Шмигаль.
- Перемовини з кредиторами «Нафтогазу» щодо реструктуризації єврооблігацій 2022 і 2026 років ще тривають. «Уряд підключився на другому етапі цих перемовин, але на жаль, кроки, які були зроблені до цього поки не дали змоги досягти успіху», – зазначив голова уряду.
Контекст
13 вересня два співрозмовники у керівництві «Слуги народу» та Офісі президента повідомили Forbes, що голова Вітренко може піти у відставку. Це рішення, за словами співрозмовника в ОП, погодили на рівні Кабміну та в Офісу президента.
Чутки ходять вже пару тижнів, проте рішення ще немає, каже народний депутат від «Голосу» Ярослав Железняк. «Причина відставки – загальна втома сторін один від одного», – каже він.
Троє співрозмовників Forbes в «Нафтогазі» кажуть, що в компанії нічого не відбувається, щоб вказувало на зміну керівництва. «Вітренко працює у звичному режимі», – каже один з них.
30 серпня Forbes писав, що кадрові зміни у держкомпанії, ймовірно, відбудуться на початку жовтня. Замість Вітренко «Нафтогаз» можуть очолити заступник голови ОП Ростислав Шурма або очільник Мінрегіону Олексій Чернишов. «Шурма сам відмовився від посади, Чернишов поки залишається одним з претендентів», – каже співрозмовник в Офісі президента.
Юрій Вітренко у квітні 2021 року очолив «Нафтогаз» замість Андрія Коболєва. Посаду йому запропонували президент Володимир Зеленський та премʼєр Денис Шмигаль, розповідав Вітренко в інтерв’ю «Інтерфакс Україна».
З часом відносини Вітренко з Зеленським та Шмигалем погіршились, каже на умовах анонімності один з топменеджерів великої держкомпанії. «Вітренко прямолінійний та навчився казати «ні», – каже він.
Вітренко, наприклад, звинуватив уряд в провалі реструктуризації компанією єврооблігацій. 21 липня Кабінет міністрів визнав незадовільною роботу правління «Нафтогазу», через те що компанія не змогла домовитися з кредиторами. Також він публічно критикував завдання Кабміну накопичити до опалювального сезону 19 млрд кубометрів газу. Щоб виконати це завдання «Нафтогаз» мав імпортувати майже 6 млрд кубометрів газу за $8 млрд, яких у держкомпанії немає. Він наголошував, що для проходження зими вистачить 15 млрд кубометрів.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.