Категорія
Новини
Дата

Уряд виплатить по 8000 грн постраждалим від карантину ФОПам та робітникам підприємств

Кабінет міністрів України розробив комплекс заходів із підтримки людей і бізнесу через посилений карантин. Передбачено виплату по 8000 грн ФОПам та працівникам підприємств, які постраждають внаслідок запроваджених карантинних обмежень у «червоних» зонах.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Окрім держпідтримки, органи місцевого самоврядування запровадять додаткові виплати.
  • Заявку на отримання 8000 грн українські підприємці зможуть подати через портал «Дія», заявила заступниця керівника Офісу президента Юлія Свириденко.

Контекст

2020 року Верховна Рада, аби підтримати громадян і бізнес, які постраждали від карантину, передбачила фінансову допомогу в розмірі 8000 грн для найманих працівників підприємств, а також ФОПів.

Окрім цього, ФОПів першої групи звільнено від сплати ЄСВ та єдиного податку. Такі податкові канікули мають тривати з грудня 2020-го до травня 2021 року. Також списали податковий борг до 3060 грн, який існував у платників до 1 листопада 2020 року.

За розрахунками Мінекономіки, в цілому за одноразовою матеріальною допомогою в розмірі 8000 грн звернулися понад 480 000 ФОПів і найманих працівників. 2020 року за цією програмою виплачено 3,6 млрд грн. Також понад 200 млн грн отримали підприємці за компенсацією ЄСВ.

Наразі в Україні триває третя хвиля COVID-19. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов зазначив, що загальнонаціональний локдаун введуть, якщо від 50% до 70% усіх областей України опиняться в «червоній» зоні епідеміологічної небезпеки. Станом на 24 березня, з 25 регіонів, окрім АР Крим та Севастополя, у «червоній» зоні перебувають дев’ять: Київ, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Одеська, Сумська та Чернівецька області. З 25 березня до «червоної» зони потрапить і Львівська область.

Деякі регіони вже почали вводити локдауни. Зокрема, з 20 березня в Києві на три тижні введено жорсткий карантин. Також локдаун запроваджено на території Львівської, Івано-Франківської, Київської, Черкаської областей та Миколаєві. Окрім того, на цьому тижні посилить карантин Дніпро. 

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні