Категорія
Новини
Дата

Уряд виплатить по 8000 грн постраждалим від карантину ФОПам та робітникам підприємств

Кабінет міністрів України розробив комплекс заходів із підтримки людей і бізнесу через посилений карантин. Передбачено виплату по 8000 грн ФОПам та працівникам підприємств, які постраждають внаслідок запроваджених карантинних обмежень у «червоних» зонах.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Окрім держпідтримки, органи місцевого самоврядування запровадять додаткові виплати.
  • Заявку на отримання 8000 грн українські підприємці зможуть подати через портал «Дія», заявила заступниця керівника Офісу президента Юлія Свириденко.

Контекст

2020 року Верховна Рада, аби підтримати громадян і бізнес, які постраждали від карантину, передбачила фінансову допомогу в розмірі 8000 грн для найманих працівників підприємств, а також ФОПів.

Окрім цього, ФОПів першої групи звільнено від сплати ЄСВ та єдиного податку. Такі податкові канікули мають тривати з грудня 2020-го до травня 2021 року. Також списали податковий борг до 3060 грн, який існував у платників до 1 листопада 2020 року.

За розрахунками Мінекономіки, в цілому за одноразовою матеріальною допомогою в розмірі 8000 грн звернулися понад 480 000 ФОПів і найманих працівників. 2020 року за цією програмою виплачено 3,6 млрд грн. Також понад 200 млн грн отримали підприємці за компенсацією ЄСВ.

Наразі в Україні триває третя хвиля COVID-19. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов зазначив, що загальнонаціональний локдаун введуть, якщо від 50% до 70% усіх областей України опиняться в «червоній» зоні епідеміологічної небезпеки. Станом на 24 березня, з 25 регіонів, окрім АР Крим та Севастополя, у «червоній» зоні перебувають дев’ять: Київ, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Одеська, Сумська та Чернівецька області. З 25 березня до «червоної» зони потрапить і Львівська область.

Деякі регіони вже почали вводити локдауни. Зокрема, з 20 березня в Києві на три тижні введено жорсткий карантин. Також локдаун запроваджено на території Львівської, Івано-Франківської, Київської, Черкаської областей та Миколаєві. Окрім того, на цьому тижні посилить карантин Дніпро. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні