Категорія
Новини
Дата

Уряд запровадив нові особливості закупівель в Prozorro на час воєнного стану

Уряд ухвалив постанову щодо особливостей проведення публічних закупівель на час воєнного стану, повідомила пресслужба Мінекономіки. Закупівлі можна буде проводити в Prozorro за новою процедурою, значно розширюються рамки використання каталогів Prozorro Market.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про те, як Київстар та Vodafone постраждали від війни

Ключові факти 

  • У системі Prozorro з’явиться процедура відкритих торгів з особливостями. Вона передбачає скорочення строків проведення повноцінних тендерів у Prozorro. Це дасть змогу замовникам проходити закупівлі вдвічі швидше, ніж досі, зазначили в Мінекономіки.
  • Уряд зняв низку обмежень, які впливали на успішність проведення торгів. Зокрема, тендер у Prozorro може бути проведений із пропозицією лише від одного учасника (а не мінімум двох, як раніше). Це має підвищити кількість успішних закупівель в електронній системі, залишаючи можливість для відкритої конкуренції на торгах.
  • Крім того, знято обмеження щодо підняття ціни за одиницю закупівлі у 10% в разі коливання цін на ринку. Це дасть змогу не розривати договори в разі суттєвої зміни ціни на ринку та не проводити нових торгів. 
  • Знімаються обмеження щодо максимальної суми закупівлі в каталогах Prozorro Market. Закупники зможуть майже в необмеженій кількості купувати типові товари (пальне, електроенергію, харчові продукти, ліки та медвироби тощо) за принципом електронного магазину або використовуючи запит цінових пропозицій. У Мінекономіки вважають, що такий крок значно зменшить адміністративне навантаження на закупників.
  • Запроваджуються нові пороги для обов’язкового здійснення закупівель у Prozorro. Для закупівель товарів і послуг відкриті торги з особливостями потрібно буде проводити, якщо вартість закупівель дорівнює або перевищує 100 000 грн; для послуг із поточного ремонту – 200 000 грн; робіт – 1,5 млн грн. Це дасть змогу підвищити прозорість тендерів та конкуренцію на торгах.
  • Водночас проведення відкритих торгів за новою процедурою передбачає можливість для постачальників оскарження умов та результату тендера в Антимонопольному комітеті.  
  • Постанова залишає великий перелік підстав для укладання прямих договорів для нагальних та оборонних потреб: у такому разі достатньо буде прозвітувати про укладений договір (від 50 000 грн) у системі Prozorro. Водночас чутливу інформацію про місце постачання чи місце перебування замовника та постачальника можна буде приховати. Також затверджується заборона на закупівлю товарів та послуг із постачальниками, пов’язаними з РФ і РБ.
Уряд запровадив нові особливості закупівель в Prozorro на час воєнного стану

Нові особливості закупівель на час воєнного стану

Контекст

10 вересня набув чинності Закон №2526, який надав Кабміну право встановлювати особливості проведення публічних закупівель на час воєнного стану та протягом 90 днів після його припинення.

Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні