Категорія
Новини
Дата

Уряд запускає програму підтримки агровиробників, які вирощують бавовник

1 хв читання

Кабінет міністрів запроваджує програму з виплати 10 000 грн на гектар для агровиробників, які вирощують бавовник, повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду у 29 квітня.

Бавовна є головним компонентом для виробництва нітроцелюлози. Вона використовується у воєнній промисловості для виготовлення пороху та снарядів.

Подарунок для справжніх лідерок та лідерів

Сертифікат Forbes — 365 днів доступу до якісної аналітики, інсайтів та історій успіху, що змінюють мислення. Купуйте зараз

Ключові факти

  • «Уряд також започатковує програму підтримки агровиробників, які вирощують бавовник. Виплата складатиме 10 000 грн на один гектар», – сказав Шмигаль.
  • За його словами, йдеться про три регіони: Миколаївську, Одеську та Херсонську області.
  • «Це буде стимулом для розвитку легкої промисловості, а також посилить обороноздатність держави», – додав премʼєр.

Контекст

Україна має стратегічну потребу у бавовні як сировині для імпортозаміщення, а також для переробки і забезпечення внутрішніх потреб, заявляв у 2024-му заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький. Зокрема, Мінагрополітики пропонує створити і розвивати бавовняний кластер в Одеській області.

Потреба для України у нітроцелюлозі оцінюється у 10 000 т. Для цього необхідно засіяти 30 000 га або площу вдвічі меншу, якщо бавовну вирощувати на зрошуваних землях, зазначав департамент аграрної політики Одеської ОВА.

У світі спостерігається дефіцит пороху. Провідні виробники озброєнь, зокрема шведська Saab і німецька Rheinmetall, попередили, що Європа надмірно залежить від бавовняного волокна з Китаю, на який припадає трохи менше половини світової торгівлі, писало видання FT. Найбільшими імпортерами матеріалу є Німеччина, Швеція та Бельгія.

Минулого року Рада ухвалила законопроєкт №10427-1 про спрощення процедур ввезення та обігу на території України сортів бавовнику, передусім на період воєнного стану. Зараз реєстрація не генетично модифікованого бавовнику займає два–три роки, а реєстрація ГМО-бавовнику заборонена. У Держреєстрі сортів рослин, дозволених для поширення в Україні, містяться відомості лише про три сорти бавовнику.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Другий випуск 2025 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні