Категорія
Новини
Дата

УЗ зареєструвала компанію Ukrainian Railways Cargo Poland для роботи з ринком ЄС

«Укрзалізниця» 30 червня зареєструвала майбутнього європейського оператора Ukrainian Railways Cargo Poland (Варшава, Польща), який зʼєднуватиме своєю роботою перевезення Україною та європейськими країнами, йдеться в пресрелізі УЗ.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • В УЗ планують, що Ukrainian Railways Cargo Poland на першому етапі надаватиме комплексну послугу вантажоперевезень, координуватиме роботу з європейськими операторами, вантажовласниками, прикордонними переходами, оперуючи рухомим складом колії 1435 і 1520, контролюватиме рухомий склад товариства за кордоном.
  • «Головним принципом роботи нашого міжнародного підрозділу будуть тісні зв’язки з іноземними партнерами, прозорість та конкуренція задля гідного представлення «Укрзалізниці» на міжнародній арені», – зазначив голова правління УЗ Євген Лященко.
  • За його словами, створення компанії продиктовано необхідністю розвитку та росту вантажообороту Україна – ЄС. 
  • «Також це одна зі складових стратегії надання комплексної послуги перевезення від дверей до дверей», – наголосив член правління УЗ Вʼячеслав Єрьомін.
  • Довгострокову стратегію роботи міжнародного підрозділу в УЗ обіцяють затвердити найближчим часом.

Контекст

УЗ в червні 2023 року збільшила обсяги перевезення вантажів на 32% у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року – до 12,4 млн т. У порівнянні з травнем цей показник зріс на 8%.

Перевезення вантажів у внутрішньому сполученні в червні 2023 року зросли на 40,6% у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року – до 7,9 млн т. Перевезення на експорт зросли на 24,3% – до 4 млн т.

Лідерами за обсягами перевезень у червні традиційно були зернові вантажі, будівельні матеріали, кам’яне вугілля, залізна й марганцева руда.

Напочатку червня повідомлялося, що ЄБРР надасть €200 млн кредиту УЗ для модернізації залізничного сполучення з ЄС на Заході України. 

Зазначалось, що позика у €100 млн на екстрене фінансування капітальних видатків та €100 млн на підтримку робочого капіталу мають зменшити наслідки війни, сприяючи розширенню транскордонної пропускної здатності та покращенню залізничного сполучення з ЄС.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні