Категорія
Новини
Дата

В ЄС погодили текст угоди про спрощення автоперевезень з Україною. Документ підпишуть до кінця місяця

Єврокомісія погодила текст спеціальної угоди про лібералізацію перевезень автомобільним транспортом Україна – ЄС. Підписання документа заплановане наприкінці червня.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Угода передбачає скасування необхідності отримання дозволів на постійній основі. Це дозволить уникнути зупинки експорту української продукції через автомобільні пункти пропуску, наголосив міністр агрополітики Микола Сольський.
  • Україна паралельно працює над розбудовою прикордонної інфраструктури, яка б значно збільшила пропускну спроможність на західних кордонах, зазначив міністр інфраструктури Олександр Кубраков. За його словами, в рамках проєкту «Відкритий кордон» буде ліквідовано всі вузькі місця на кордоні.

Контекст

Обмежена кількість дозволів на міжнародні перевезення була достатньо критичною проблемою для українських перевізників впродовж останніх пʼяти років. З моменту підписання угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС у 2016 році товарообіг з країнами ЄС зріс майже вдвічі, а кількість вантажоперевезень автотранспортом – на 42%. Водночас кількість дозволів на міжнародні перевезення до окремих країн ЄС скорочувалась. Щорічно це призводило до великих втрат перевізників та економіки загалом.

В умовах війни та блокування портів, обсяг експорту автотранспортом і, як наслідок, потреба у дозволах на міжнародні перевезення за деякими напрямами зросли у декілька разів.

У перший місяць повномасштабного вторгнення Україна домовилася про тимчасове скасування дозволів на вантажні автоперевезення з 12 країнами ЄС (Австрія, Угорщина, Італія, Латвія, Естонія, Болгарія, Німеччина, Данія, Литва, Румунія, Греція та Словаччина).

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні