Категорія
Новини
Дата

У Туреччині закрилася друга криптобіржа на тлі обмежень влади щодо криптовалют

Криптовалютна біржа Vebitcoin припинила діяльність через фінансові труднощі. Це вже друге закриття криптобіржі за останній час у Туреччині, пише CNBC.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • У суботу турецькою владою було заблоковано внутрішні банківські рахунки Vebitcoin і затримано чотирьох осіб.
  • Згідно з даними CoinGecko, до закриття щоденні обсяги торгів на Vebitcoin становили майже $60 млн.

Контекст

Напередодні одна з найбільших турецьких бірж криптовалют Thodex раптово припинила роботу, а засновник і гендиректор біржі Фарук Фатіх Озер покинув країну. За повідомленнями місцевих ЗМІ, він вилетів до Албанії, взявши з собою $2 млрд від інвесторів. Туреччина видала міжнародний ордер на арешт Озера. Також затримано 62 людини у справі Thodex.

Тим часом у Туреччині все частіше звучать заклики до регулювання ринку криптовалют через шахрайство. Раніше цього ж місяця центральний банк Туреччини заборонив використання цифрових активів для платежів. А президент Реджеп Тайіп Ердоган закликав до швидкого регулювання, попередивши про фінансові піраміди, що виникають на криптовалютних ринках.

Криптовалютний ринок Туреччини набрав обертів в останні місяці. Громадяни вкладають кошти в цифрові активи, прагнучи захистити свої заощадження від знецінення ліри та інфляції, яка в березні досягла 16,2%, що більш ніж утричі перевищує цільовий показник у 5%. Турецька ліра впала на 10% по відношенню до долара цього року.

За даними аналітичної компанії Chainalysis, обсяги криптовалютної торгівлі в Туреччині з початку лютого по 24 березня досягли $27 млрд. За той же період попереднього року – лише близько $870 млн. Значний стрибок торгівлі криптовалютами стався в перші кілька днів після того, як Ердоган шокував ринки, звільнивши главу Центрального банку.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні