Суд в Україні арештував майно громадянина РФ на 1 млрд грн. Його підозрюють у незаконному видобутку корисних копалин та фінансування тероризму, повідомила пресслужба Офісу генпрокурора. За даними Forbes, йдеться про російського бізнесмена Ігоря Наумця.
⚡️ Хто, на вашу думку, заслуговує на звання «Підприємець року 2024»? Дізнайтесь більше про кожного з кандидатів та проголосуйте за посиланням. Ваш голос визначить переможця номінації «Вибір аудиторії».
Ключові факти
- За даними слідства, громадянин РФ організував незаконну діяльність, пов’язану з видобутком корисних копалин в Україні. Його підозрюють в ухиленні від сплати податків і плати за землю та виводі коштів на фінансування тероризму.
- За клопотанням прокурорів суд ухвалив рішення про накладення арешту на особисте майно російського бізнесмена, майно підконтрольних йому комерційних структур, банківські рахунки та незаконно видобуті корисні копалини загальною вартістю понад 1 млрд грн.
- Громадянин РФ незаконно набув право власності на низку спеціалізованих підприємств, а також отримав дозволи на спеціальне користування надрами на території України, заявляє слідство.
- Підконтрольні йому структури здійснювали видобуток у промислових масштабах щебню і піску на території Київської та Житомирської областей, зазначають в Офісі генпрокурора.
- Кошти від реалізації корисних копалин через групу офшорних компаній виводилися та використовувались для його особистого незаконного збагачення. Кошти перераховувалися до РФ, а також на матеріальне забезпечення окупаційних адміністрацій в Криму і псевдореспублік «ДНР/ЛНР», заявляють в Офісі генпрокурора.
- Слідство також встановило, що цей громадянин виправдовував та визнавав правомірною збройну агресію РФ проти України, розпочату у 2014 році. Він заперечував тимчасову окупацію частини території нашої держави, глорифікував осіб, які здійснювали збройну агресію.
- Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється ДБР за оперативного супроводу СБУ.
- Правоохоронні органи не називають прізвище росіянина. За даними Forbes, йдеться про бізнесмена Ігоря Наумця, який має громадянство РФ, та його підприємства «Юнігран» і «Будіндустрія-Сервіс ЛТД».
Контекст
ТОВ «Юнігран» зареєстроване у с. Гранітне Малинського району на Житомирщині. Компанія називає себе «національним виробником будматеріалів» і пропонує доставку щебня з міст Малин, Пенізевичі, Коростень та з майданчику Видубичі у Києві. Також продає річний митий пісок, тротуарну плитку, гранітну брущатку тощо.
За даними СБУ, оприлюдненими у ЗМІ, вже після анексії Криму та початку війни на Донбасі, ТОВ «Юнігран», яким через кіпрську Westgrinite Holdings Limited володіє Наумець, здійснювало постачання щебеню до РФ. Причому, якщо в довідці СБУ йшлося про партію у 28 000 т, то на сайті самого «Юніграну» хизувались відвантаженням до країни-агресора 650 000 т копалин.
Він також є бенефіціаром компанії «Будіндустрія-Сервіс ЛТД», яка зареєстрована в столичній промзоні в районі станції метро «Видубичі». Про це йдеться у кримінальній справі стосовно ТОВ «Будіндустрія-Сервіс ЛТД», яке, за даними слідства, завдало державі збитків у розмірі 342 млн грн.
За даними слідства, ТОВ «Будіндустрія-Сервіс Лтд» здійснює видобуток піску з подальшим його намиванням на правий берег річки Десна в Броварському районі. При цьому жодних ділянок, які призначені для такої діяльності, там немає. Йдеться про фактично вільне використання землі всупереч цільовому призначенню. На користування цими ж 202 з га родовища у «Будіндустрії-Сервісу ЛТД» немає жодних правовстановлюючих документів. Тому про сплату обовʼязкових платежів за користування земельними ділянками під карʼєром та місцями складування піску не йдеться.
На кінець 2021 року ТОВ «Юнігран» мало у власності 24 обʼєкти нерухомості, девʼять земельних ділянок у Київській, Житомирській та Харківській областях та понад 120 транспортних засобів.
За даними інформаційної платформи Opendatabot, сумарна вартість активів підприємств Наумця у 2020 році становила понад 1,5 млрд грн.
Раніше видання «СтопКор» повідомляло, що майно групи компаній «Юнігран» та його фактичного бенефіціара Ігоря Наумця можуть конфіскувати. 25 травня за адресою реєстрації компанії у Малинському районі Житомирської області та за місцем проживання її власника пройшли обшуки.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.