Категорія
Новини
Дата

В Україні арештували майно громадянина Росії на 1 млрд грн. Ймовірно йдеться про власника ТОВ «Юнігран» Ігоря Наумця

Суд в Україні арештував майно громадянина РФ на 1 млрд грн. Його підозрюють у незаконному видобутку корисних копалин та фінансування тероризму, повідомила пресслужба Офісу генпрокурора. За даними Forbes, йдеться про російського бізнесмена Ігоря Наумця.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • За даними слідства, громадянин РФ організував незаконну діяльність, пов’язану з видобутком корисних копалин в Україні. Його підозрюють в ухиленні від сплати податків і плати за землю та виводі коштів на фінансування тероризму.
  • За клопотанням прокурорів суд ухвалив рішення про накладення арешту на особисте майно російського бізнесмена, майно підконтрольних йому комерційних структур, банківські рахунки та незаконно видобуті корисні копалини загальною вартістю понад 1 млрд грн. 
  • Громадянин РФ незаконно набув право власності на низку спеціалізованих підприємств, а також отримав дозволи на спеціальне користування надрами на території України, заявляє слідство. 
  • Підконтрольні йому структури здійснювали видобуток у промислових масштабах щебню і піску на території Київської та Житомирської областей, зазначають в Офісі генпрокурора.
  • Кошти від реалізації корисних копалин через групу офшорних компаній виводилися та використовувались для його особистого незаконного збагачення. Кошти перераховувалися до РФ, а також на матеріальне забезпечення окупаційних адміністрацій в Криму і псевдореспублік «ДНР/ЛНР», заявляють в Офісі генпрокурора. 
  • Слідство також встановило, що цей громадянин виправдовував та визнавав правомірною збройну агресію РФ проти України, розпочату у 2014 році. Він заперечував тимчасову окупацію частини території нашої держави, глорифікував осіб, які здійснювали збройну агресію. 
  • Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється ДБР за оперативного супроводу СБУ.
  • Правоохоронні органи не називають прізвище росіянина. За даними Forbes, йдеться про бізнесмена Ігоря Наумця, який має громадянство РФ, та його підприємства «Юнігран» і «Будіндустрія-Сервіс ЛТД». 
В Україні арештували майно громадянина Росії на 1 млрд грн. Ймовірно йдеться про власника ТОВ «Юнігран» Ігоря Наумця /Фото 1

Фото: Офіс генерального прокурора

В Україні арештували майно громадянина Росії на 1 млрд грн. Ймовірно йдеться про власника ТОВ «Юнігран» Ігоря Наумця /Фото 2

Фото: Офіс генерального прокурора

В Україні арештували майно громадянина Росії на 1 млрд грн. Ймовірно йдеться про власника ТОВ «Юнігран» Ігоря Наумця /Фото 3

Фото: Офіс генерального прокурора

В Україні арештували майно громадянина Росії на 1 млрд грн. Ймовірно йдеться про власника ТОВ «Юнігран» Ігоря Наумця /Фото 4

Фото: Офіс генерального прокурора

В Україні арештували майно громадянина Росії на 1 млрд грн. Ймовірно йдеться про власника ТОВ «Юнігран» Ігоря Наумця /Фото 5

Фото: Офіс генерального прокурора

Попередній слайд
Наступний слайд

Контекст

ТОВ «Юнігран» зареєстроване у с. Гранітне Малинського району на Житомирщині. Компанія називає себе «національним виробником будматеріалів» і пропонує доставку щебня з міст Малин, Пенізевичі, Коростень та з майданчику Видубичі у Києві. Також продає річний митий пісок, тротуарну плитку, гранітну брущатку тощо. 

За даними СБУ, оприлюдненими у ЗМІ, вже після анексії Криму та початку війни на Донбасі, ТОВ «Юнігран», яким через кіпрську Westgrinite Holdings Limited володіє Наумець, здійснювало постачання щебеню до РФ. Причому, якщо в довідці СБУ йшлося про партію у 28 000 т, то на сайті самого «Юніграну» хизувались відвантаженням до країни-агресора 650 000 т копалин.

Він також є бенефіціаром компанії «Будіндустрія-Сервіс ЛТД», яка зареєстрована в столичній промзоні в районі станції метро «Видубичі». Про це йдеться у кримінальній справі стосовно ТОВ «Будіндустрія-Сервіс ЛТД», яке, за даними слідства, завдало державі збитків у розмірі 342 млн грн. 

За даними слідства, ТОВ «Будіндустрія-Сервіс Лтд» здійснює видобуток піску з подальшим його намиванням на правий берег річки Десна в Броварському районі. При цьому жодних ділянок, які призначені для такої діяльності, там немає. Йдеться про фактично вільне використання землі всупереч цільовому призначенню. На користування цими ж 202 з га родовища у «Будіндустрії-Сервісу ЛТД» немає жодних правовстановлюючих документів. Тому про сплату обовʼязкових платежів за користування земельними ділянками під карʼєром та місцями складування піску не йдеться.

На кінець 2021 року ТОВ «Юнігран» мало у власності 24 обʼєкти нерухомості, девʼять земельних ділянок у Київській, Житомирській та Харківській областях та понад 120 транспортних засобів.

За даними інформаційної платформи Opendatabot, сумарна вартість активів підприємств Наумця у 2020 році становила понад 1,5 млрд грн.

Раніше видання «СтопКор» повідомляло, що майно групи компаній «Юнігран» та його фактичного бенефіціара Ігоря Наумця можуть конфіскувати. 25 травня за адресою реєстрації компанії у Малинському районі Житомирської області та за місцем проживання її власника пройшли обшуки.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні