Категорія
Новини
Дата

В Україні не працюють 85% зареєстрованих бізнес-інкубаторів – Мінцифри

1 хв читання

Станом на грудень 2023 року в Україні зареєстровано понад 70 інкубаторів, але з них працюють – до 10. Про це йдеться в Стратегії розвитку інновацій до 2030 року від Мінцифри, чернетку якої отримав Forbes

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти 

  • Із 70 зареєстрованих в Україні бізнес-інкубаторів працює менша частина – до 10. На офіційних сайтах інкубаторів часто не висвітлюються дані про інвестиції та розвиток їхніх випускників, йдеться в документі. 
  • Також в Україні немає достатньої кількості акселераторів, орієнтованих на ключові напрямки розвитку інновацій. «Часто акселераційні програми орієнтовані на навчання, а не зростання стартапів», – зазначають автори документу. 
  • Бізнес-інкубатори забезпечують умови для розвитку та підтримки винахідників та підприємців на початковій стадії роботи. Бізнес-акселератори надають підтримку стартапам, які створюють та/або впроваджують інновації, йдеться в документі Мінцифри. 

Контекст  

Стратегія розвитку інновацій – це проєкт Мінцифри з детально розписаними напрямками та кроками до 2030-го. Мета – економічний та технологічний стрибок. Частка інноваційних продуктів у ВВП країни має бути не нижче 15–20%, ідеться в документі.  

На думку авторів документу, впровадження цієї стратегії має забезпечити Україні місце в таких топрейтингах: 30 країн за компонентом «Тягар державного регулювання», 40 країн – за рівнем ринкового домінування та 60 країн за захистом інтелектуальної власності в Індексі глобальної конкурентоспроможності. А також у рейтингу 30 країн за бізнес-регулюванням в Індексі економічної свободи. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні