Категорія
Новини
Дата

В Україні розраховуватимуть Індекс цифрової економіки та суспільства. Чому це важливо

1 хв читання

Кабмін затвердив перелік показників Індексу цифрової економіки та суспільства (Digital Economy and Society Index, DESI) в Україні, а також порядок збору та обміну даних щодо показників на основі методології ЄС. Включення України до DESI допоможе реалізувати державний потенціал цифрової конкурентоспроможності, йдеться у пресрелізі Мінцифри.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

 • Як пояснили в міністерстві, ухвалене урядом розпорядження дасть змогу відстежувати прогрес країни в напрямі цифрової економіки, а також порівнювати власний шлях із цифровими економіками ЄС.
 • DESI щорічно публікується Єврокомісією й вимірює прогрес держав-членів ЄС у досягненні цілей Програми цифрового десятиліття ЄС до 2030 року.
 • Ключові елементи DESI відповідають цифровим цілям ЄС: безпечна та стійка цифрова інфраструктура, цифрові навички, цифровізація бізнесу та публічних послуг, зазначається у повідомленні Мінцифри.
 • В міністерстві пояснили, що процес включення України до DESI залежить від спроможності регулярно надавати Єврокомісії необхідні статистичні дані, які зібрані відповідно до вимог ЄС. 
 • «Включення України до DESI допоможе реалізувати державний потенціал цифрової конкурентоспроможності, а також сприятиме інтеграції до Єдиного цифрового ринку ЄС», – йдеться у коментарі.
 • Протягом шести місяців з дня ухвалення розпорядження Мінцифри має розробити методичні рекомендації складення показників на основі методології ЄС.

Контекст

Digital Economy and Society Index (DESI) – це зведений індекс, який узагальнює відповідні показники з ефективності цифрових технологій в Європі й відстежує еволюцію держав-членів ЄС в галузі цифрової конкурентоспроможності.

DESI охоплює пʼять основних сфер:

 • Звʼязок: ступінь доступу до широкосмугового інтернету та якості його обслуговування.
 • Людський капітал: рівень цифрових навичок населення, а також інвестиції в цифрову освіту.
 • Використання інтернету: поширеність використання інтернету для різних цілей, таких як навчання, робота і спілкування.
 • Інтеграція цифрових технологій: використання цифрових технологій у бізнесі та публічних послугах.
 • Цифрові державні послуги: доступність і якість цифрових державних послуг.

Кожен із цих показників оцінюється за шкалою від 0 до 100, а загальний індекс DESI розраховується як середнє арифметичне з пʼяти показників.

DESI вперше був опублікований у 2014 році. У 2022-му найвищий показник DESI мала Данія (60,2), а найнижчий – Румунія (39,8).

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні