Українські розробники створили радіостанцію Himera, повідомив віцепремʼєр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Це унікальна технологія, яка працює під ворожим РЕБ.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- За словами Федорова, ворог постійно використовує засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ) для протидії Силам оборони, і щоб військові завжди мали зв’язок та могли ефективно координувати роботу підрозділів, українські розробники створили радіостанцію Himera.
- «Це унікальна технологія, яка працює під ворожим РЕБ. Росіяни не можуть заблокувати сигнал рації та розшифрувати його», – повідомив він.
- Розробка тримає заряд до чотирьох днів.
- Рацію можна інтегрувати в систему ситуаційної обізнаності або використовувати як GPS-маяк – для пошуку та евакуації воїнів.
- Керувати системою радіостанцій можна просто через застосунок у телефоні.
- «Переконаний, що незабаром на фронті буде ще більше таких рацій. Himera стала найкращим defense-tech стартапом ІТ Арени 2023 та отримала $10 000 на масштабування й розвиток продукту», – нагадав Федоров.
Контекст
У липні 2022 року Мінцифри спільно з Міноборони, Генштабом ЗСУ, Держспецзв’язку в межах фандрейзингової платформи UNITED24 оголосили перший збір на «Армію дронів».
За рік «Армія дронів» із проєкту, що реалізується в межах UNITED24, перетворилася на системну державну програму. Збори на безпілотники підтримували донори зі 100 країн, вдалося придбати тисячі дронів і забезпечити ними понад 200 підрозділів ЗСУ, ГУР, СБУ, ССО.
Нещодавно віцепремʼєр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров оприлюднив відео з роботою секретного українського дрона, який вразив російську техніку, за вечір окупанти втратили її на понад $7 млн. Ударна рота БпЛА «Ахіллес» 92 ОШБр уразила танки Т-80, Т-72 та гаубиці Д-30.
В Україні на базі оборонного кластера Brave 1 створили захист від російських тепловізорів і дронів з тепловізійними камерами, повідомив Федоров. Плащ блокує випромінювання тепла і робить бійців непомітними для ворога.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.