Категорія
Компанії
Дата

В Україні визначено кращі юридичні університети. Хто в лідерах

Асоціація правників України (АПУ) презентувала перший рейтинг правничих шкіл України і планує оновлювати його щорічно. Мета – оцінка рівня якості освіти, стимулювання конкуренції між правничими школами та підвищення поінформованості потенційних роботодавців.

В Україні визначено кращі юридичні університети. Хто в лідерах /Shutterstock

Shutterstock

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

Під час визначення рейтингу враховували результати тестування випускників бакалаврату за спеціальністю «Право» із загальної навчальної правничої компетенції та з іноземної мови, привабливість бакалаврських та магістерських програм, а також рівень довіри роботодавців до правничих шкіл.

Утім, методика підрахунку не досконала, зауважив Максим Шевердін, координатор Комісії АПУ з питань удосконалення юридичної освіти, під час презентації рейтингу. «Я розумію, що буде критика, в першу чергу з боку правничих шкіл, – каже він. – Але я прошу кожну з них підійти конструктивно. Ми готові до співпраці».

Головна перевага рейтингу не результат, а методика, зазначає заступник голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Андрій Бутенко. «Існує безліч рейтингів, але головне питання до всіх них: чому місця були розподілені певним чином? У цьому рейтингу все зрозуміло, – каже він. – Об’єктивний рейтинг, а не рекламний рейтинг – це крок до якісної юридичної освіти».

Всього в ньому 59 правничих шкіл. Перше місце посіла Києво-Могилянська академія. Чільну трійку доповнили Київський національний університет ім. Тараса Шевченка та Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого. Умовами рейтингування були наступні параметри: на денній формі навчається сукупно 150 студентів, а також на останньому ЄФВВ не менше 50% студентів подолали порогові бали з права, за умови, що іспит складали не менше 10 осіб.

Загалом в Україні діє 200 закладів вищої освіти, що здійснюють підготовку правників. Нині за спеціальністю «Право» навчається 57 803 студентів, а за спеціальністю «Міжнародне право» – 3822.

У квітні 2021 року Forbes визначив 100 найкращих факультетів України – по 10 у кожному з 10 основних напрямів освіти, зокрема й у сфері права. Зазначений рейтинг мав дещо інший фокус і оцінював не тільки якість, але й процес навчання, а серед критеріїв були, зокрема, якість матеріально-технічної бази та технічний стан навчальних корпусів та гуртожитків. У рейтингу Forbes перше місце у Інституту Права КНУ ім. Тараса Шевченка, до трійки кращих також увійшли факультет правничих наук Києво-Могилянської академії та юридичний факультет ЛНУ ім. Івана Франка.

Попри суттєві відмінності у меті та методології між двома рейтингами, чотири вищі навчальні заклади потрапили до пʼятірки кращих в обох дослідженнях.

10 кращих правничих шкіл за підрахунком Асоціації правників

Місце Назва вищого навчального закладу Місто Кількість балів
1 Києво-Могилянська Академія
Місто
Київ
Кількість балів
175
2 КНУ ім. Тараса Шевченка
Місто
Київ
Кількість балів
166
3 Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого
Місто
Харків
Кількість балів
158
4 Острозька академія
Місто
Острог
Кількість балів
156
5 ЛНУ ім. Івана Франка
Місто
Львів
Кількість балів
153
6 ХНУ ім. В. Н. Каразіна
Місто
Харків
Кількість балів
149
7 ОНУ ім. І. І. Мечникова
Місто
Одеса
Кількість балів
149
8 КНЕУ ім. Вадима Гетьмана
Місто
Київ
Кількість балів
146
9 Одеська юридична академія
Місто
Одеса
Кількість балів
144
10 ЧНУ імені Юрія Федьковича
Місто
Чернівці
Кількість балів
139

Довідково: Розробка та впровадження рейтингування відбулися за підтримки USAID, ACC, EU Project Pravo-Justice, Асоціації юридичних клінік України, Ліги студентів АПУ, Фундації DEJURE та Forbes Україна.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні