Під час минулорічних російських обстрілів енергетичної інфраструктури попит на стійкий до відключень електрики інтернет із технологією GPON у провайдера Vega зріс у 5–10 разів. За першу половину 2023-го провайдер на 25% перевищив найамбітніші плани. Про це в інтерв’ю Forbes сказала CEO Vodafone Ольга Устинова.
Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.
Ключові факти
- На вересень 2023-го 70% мережі Vega переключено на технологію GPON – пасивну швидкісну оптичну мережу, що менше залежить від стабільного електроживлення.
- Попит на підключення гігабітного інтернету Vega під час минулорічних блекаутів зріс у 5-10 разів. «З літа (2023-го. – Ред.) попит більш-менш стабілізувався, але у вересні кількість заявок знову почала зростати», – каже Устинова. Наразі попит на GPON більший приблизно у 1,5 раза.
- Більшість абонентів – це ті, хто шукає альтернативу провайдерам, що працюють на старіших технологіях. «Зараз багато хто робить бекапи – підключають одразу кількох провайдерів, щоб мати резерв», – додала Устинова.
- За перші шість місяців 2023-го кількість нових абонентів Vega на 25% перевищила плани Vodafone.
- Великий попит на GPON очікується вже в жовтні, прогнозує Устинова.
Контекст
Vodafone купив інтернет-провайдера Vega Ріната Ахметова у 2021-му. Збиткова компанія з 512 млн грн виторгу коштувала $15 млн, стало відомо з фінансової звітності покупця. «Коли ми купили компанію, вона була не дуже великою. Тож ми проінвестували в її розвиток», – сказала Устинова.
Стратегія Vodafone – отримати частку на ринку фіксованого інтернету, не будуючи мережу з нуля.
У серпні 2023-го компанія придбала провайдера «Фрінет» за 746 млн грн, йдеться у фінансовому звіті мобільного оператора. «Vodafone Україна» придбала 90,60% у статутному капіталі ТОВ «Фрінет».
Повну версію розмови читайте тут.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.