Категорія
Новини
Дата

Чистий прибуток «Vodafone Україна» за півріччя зріс у 3,4 раза, до 2,3 млрд грн

1 хв читання

Компанія «Vodafone Україна» за перше півріччя 2023 року отримала майже 2,3 млрд грн чистого прибутку, йдеться у пресрелізі мобільного оператора. Це у 3,4 раза більше, ніж за аналогічний період минулого року.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Таке зростання прибутку в компанії пояснили зменшенням збитків від курсових різниць внаслідок валютної політики НБУ в умовах воєнного стану.
  • Показник OIBDA за перші шість місяців 2023 року склав 5,9 млрд грн, +3% порівняно з минулорічними показниками за аналогічний період. Показник маржа OIBDA залишається стабільним – на рівні 57%, зменшення становить 1 в.п., йдеться у пресрелізі.
  • У компанії зазначили, що абонентська база у другому кварталі 2023 року порівняно з першим кварталом 2023-го залишається стабільною – 15,2 млн клієнтів. 
  • «Зменшення на 8% порівняно з другим кварталом минулого року пов’язано зі зменшенням кількості користувачів мобільного зв’язку внаслідок активних бойових дій, недоступністю мереж мобільного зв’язку на тимчасово окупованих територіях та в зоні бойових дій та масовою міграцією», – пояснили в компанії.
  • Понад 2 млн абонентів залишаються за кордоном і продовжують користуватися послугами Vodafone, йдеться у пресрелізі. 
  • Vodafone збільшила на 75% капітальні інвестиції – у першому півріччі 2023 року вони становили 2,2 млрд грн. «Завдяки цьому інженери Vodafone відновлювали зруйновану інфраструктуру, оперативно лагодили обладнання, розвивали та розширювали мережу, а також готували інфраструктуру до можливої нестачі електропостачання в зимовий період», – зазначається у повідомленні.

Контекст

На початок червня 2022 року компанія оцінювала фінансові збитки через війну в 1,5 млрд грн. Внаслідок великої вимушеної міграції в першому кварталі Vodafone втратила 400 000 абонентів.

Чистий прибуток «Vodafone Україна» за результатами 2022 року впав на 71%, до 1,1 млрд грн порівняно з довоєнним 2021-м.

Дохід телеком-оператора у 2022 році склав 19,8 млрд грн, що лише на 2% менше, ніж за результатами 2021 року.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні