Категорія
Новини
Дата

В Україні звільнять усіх обласних воєнкомів. Зеленський ввів у дію рішення РНБО

Президент України Володимир Зеленський 17 серпня ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони про звільнення керівників обласних ТЦК і призначення на їхнє місце бойових офіцерів. Відповідний указ опублікований на сайті Офісу президента.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Президент увів у дію рішення РНБО від 11 серпня 2023 року «Про результати перевірки територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Збройних Сил України».
  • Згідно з рішенням від 11 серпня, РНБО рекомендувала головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному припинити ротації керівників обласних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки ЗСУ й за рекомендаціями командувачів призначати на ці посади офіцерів, які беруть участь у бойових діях, після їхньої перевірки СБУ.
  • Контроль за виконанням рішення РНБО покладено на Секретаря Ради Олексія Данілова. 
  • Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Контекст

Після скандалу з розслідуванням про колишнього воєнкома Одеської області Євгена Борисова, якого підозрюють у незаконному збагаченні на 188 млн грн, президент Зеленський заявив про необхідність перевірок ТЦК і попередив про відповідальність.

11 серпня президент анонсував звільнення усіх обласних воєнкомів і заміну їх бойовими офіцерами. Тоді ж відбулося засідання РНБО за підсумками перевірки військкоматів в Україні за участі президента.

За його підсумками Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному доручили звільнити всіх обласних воєнкомів і замінити їх бойовими офіцерами після перевірок СБУ.

Зеленський тоді повідомив, що за підсумками перевірок щодо посадових осіб військкоматів розпочато 11 кримінальних проваджень, є 33 підозри. За його словами, зловживання зафіксовано у різних областях: Донецька, Полтавська, Вінницька, Одеська, Київська, Львівська.

«Керувати цією системою мають люди, які точно знають, що таке війна й чому цинізм і хабарництво під час війни – це державна зрада. Воїни, які пройшли фронт або не можуть бути в окопах, бо втратили здоров’я, втратили кінцівки, але зберегли свою гідність і не мають цинізму, – саме їм можна довірити цю систему комплектування», – зазначив Зеленський.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні