Категорія
Новини
Дата

Велика Британія наклала санкції на російський Альфа-банк, РЖД та керівників «Газпрому» 

Велика Британія додала в санкційний список із 26 юридичних осіб з Росії та Білорусі Альфа-банк, РЖД та керівників великих підприємств і банків.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Серед компаній, які увійшли до санкційного списку, «Газпромбанк», «Россельхозбанк», Альфа-банк, «СМП Банк», РЖД, «Совкомфлот», «РусГидро», оборонні підприємства та найбільша в світі компанія з видобутку алмазів «Алроса».
  • При цьому окремо наголошується, що Альфа-Банк Україна — окрема юридична особа, яка не підпадає під санкції.
  • Персональні санкції наклали на главу «Сбербанка» Германа Грефа, російського мільярдера банкіра Олега Тінькова, олігарха Євгєнія Швідлера та топпосадовців «Газпрому» та «Роснєфті».
  • Під санкції також потрапили Міністерство оборони Білорусі та Мінський тракторний завод.

Контекст

Перша заступниця глави НБУ Катерина Рожкова заявила, що російські власники Альфа-банку після війни мають продати свої частки в українському банку.

«Якби не було війни, діяло би правило: коли акціонер втрачає репутацію, його обмежують у правах і вимагають продати частку. Сьогодні це неможливо зробити, тому ми цього нагально не вимагаємо. Однак повернемося до цих питань після війни», – сказала вона.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні