Категорія
Новини
Дата

Велика Британія заборонила експорт у РФ технологій нафтопереробної галузі та ввезення в країну фунтів

Велика Британія розширила санкції проти Росії. Обмеження стосуються експорту товарів і технологій нафтопереробної та авіаційної галузей, а також використання у РФ фунта стерлінгів і банкнот ЄС, йдеться на сайті уряду Великої Британії.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • У списку нових заходів британського уряду, під назвою «Повідомлення експортерам», згадано наступний перелік забороненої до експорту в Росію продукції: компоненти та технології для виробництва хімічної та біологічної зброї, морепродукти та морські технології, технології та обладнання для нафтопереробки, додаткові технології та компоненти для ключових економічних галузей у РФ.
  • Забороняється експорт авіаційного палива та паливних добавок.
  • Не дозволятиметься також імпорт, придбання або поставка товарів, які походять з Росії або відправляються з Росії й приносять прибуток.
  • Забороняється також надання технічної допомоги, фінансових послуг, коштів та брокерських послуг, повʼязаних з імпортом чавуну та сталі.

Контекст

Раніше до введення аналогічних фінансових обмежень вдалися США та ЄС. Зокрема, у березні американський президент Джо Байден підписав указ, який забороняє постачання до Росії доларових банкнот. З початку березня експортувати банкноти євро до Росії також заборонив ЄС.

З моменту вторгнення Велика Британія наклала санкції на понад 1000 фізичних і 100 юридичних осіб.

У середині березня Лондон заборонив експорт до Росії предметів розкоші, а також запровадив підвищені тарифи на імпорт деяких російських товарів, зокрема горілку. Наприкінці квітня введено заборону на експорт у РФ товарів, які можуть бути використані проти українського народу, наприклад, «обладнання для перехоплення та моніторингу».

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні