Категорія
Новини
Дата

Велика Британія заборонить імпорт російського вугілля з 10 серпня, нафти – з 31 грудня

Велика Британія запроваджує санкції щодо імпорту нафти та вугілля з Росії, йдеться у документі на сайті британського уряду.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Поправка забороняє імпорт нафти та нафтопродуктів, вугілля та вугільної продукції та золота, а також придбання, постачання та доставка, прямо чи опосередковано, цих товарів.
  • З 21 липня Велика Британія заборонила імпорт золота з Росії, ембарго на імпорт вугілля запрацює з 10 серпня, на імпорт нафти – з 31 грудня. 
  • Крім того, буде заборонено надання технічної допомоги, фінансових послуг та посередницьких послуг для цих товарів.

Контекст

ЄС схвалив повну заборону імпорту російського вугілля на початку квітня, в рамках пʼятого пакета санкцій. Ембарго почне діяти з 10 серпня.

Наприкінці травня, в рамках шостого пакета санкцій, ЄС прийняв рішення про часткову заборону на постачання російської нафти. Заборона стосується постачання нафти морем. Водночас Німеччина та Польща припинять закуповувати нафту трубопроводом «Дружба». 

Німеччина повністю припинить купувати російське вугілля з 1 серпня 2022 року, а нафту – з 31 грудня 2022 року.

20 липня постійні представники держав-членів ЄС затвердили сьомий пакет санкцій проти Росії. Зокрема, мова йде про заборону на імпорт російського золота.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні