Категорія
Новини
Дата

Верховна Рада скасувала податкові пільги для грального бізнесу

Верховна Рада скасувала спрощену систему оподаткування – 2% від обороту – для грального бізнесу. Відповідний законопроєкт №8079 парламент ухвалив у другому читанні 12 січня, свідчить інформація на сайті парламенту. За проголосували 303 народні депутати.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Депутати ухвалили законопроєкт про внесення змін до підрозділу 8 розділу ХХ Податкового кодексу України щодо заборони перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування, №8079, йдеться у повідомленні.
  • Перехідного періоду не буде. У фінальній редакції законопроєкт набирає чинності з наступного дня після підписання президентом, – пояснив автор законопроєкту, член профільного комітету Ярослав Железняк.

Контекст

У жовтні 2022 року профільний комітет Верховної Ради підтримав законопроєкт №8079, яким пропонується припинити надання «необґрунтованих пільг для організаторів азартних ігор, лотерей і парі».

З 1 січня по 31 серпня 2022 року субʼєкти господарювання, що займаються організацією та проведенням азартних ігор, лотерей, парі (букмекерське парі, парі тоталізатора) та які згодом перейшли на спрощену систему оподаткування, загалом сплатили 174 млн грн податку на прибуток підприємств, 0,3 млн грн податку на додану вартість та 0,1 млн грн земельного податку, йдеться в пояснювальній записці до законопроєкта.

Раніше в інтервʼю Forbes голова КРАІЛ Іван Рудий заявляв, що в питанні оподаткування грального бізнесу «всі крапки над «і» розставить законопроєкт 2713-д. За його словами, це чіткий податковий закон у сфері грального бізнесу, він був вишенькою на торті в гральній реформі. «Там все прописано: 18% з податку на прибуток і 10% GGR.

Нам потрібен чіткий податковий закон під «ігорку». 2713-д – правильний сигнал для закордонних інвесторів. І я певен, що оператори будуть сплачувати», – наголошував він.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні