Микола Палієнко, CEO Tabula Rasa /надано пресслужбою
Категорія
Новини
Дата

Від EVO-Rozetka відокремилась нова компанія Tabula Rasa. Туди увійдуть проєкти «Вчасно» та Zakupki.Prom

Микола Палієнко, CEO Tabula Rasa Фото надано пресслужбою

Від групи компаній EVO-Rozetka в окрему компанію Тabula Rasa виокремилися проєкти «Вчасно» та Zakupki.Prom, йдеться у пресрелізі. Нову компанію очолить Микола Палієнко, колишній CEO EVO.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • За словами CEO Tabula Rasa Миколи Палієнка, нова компанія сфокусується на розвитку інноваційних продуктів для підприємців на українському та міжнародному ринках.
  • Замість Палієнка позицію CEO EVO та участь в операційному управлінні обʼєднаної компанії EVO-Rozetka займе Денис Горовий – співзасновник EVO й CEO Prom.ua.  
  • Згідно з повідомленням, EVO й надалі будуватиме маркетплейси, платіжну та логістичну інфраструктуру довкола них. Команди Prom, Satu, Shafa, Kabanchik, Bigl, IЗI, а також фінтех напрям (сервіс Rozetka Pay) продовжать розвиватися у групі компаній EVO-Rozetka.
  • Співвласниками обʼєднаної компанії EVO-Rozetka залишаються співзасновники EVO, Rozetka, а також Horizon Capital. Власниками Tabula Rasa є Микола Палієнко, Денис Горовий і Тарас Мурашко.

Контекст

Найбільше падіння на електронних майданчиках EVO спостерігалося протягом перших двох тижнів повномасштабного російського вторгнення, повідомив у січні в інтервʼю Forbes Микола Палієнко, тодішній СЕО продуктової компанії EVO, яка володіє маркетплейсом Prom.ua.

Зростання почало відновлюватися паралельно з роботою найбільших логістичних операторів – «Нової пошти» й Укрпошти.

Українські підприємці гнучкі, встигли швидко адаптуватися, пояснює причини швидкого відновлення Палієнко. Водночас через тимчасову окупацію територій та воєнну міграцію в Україні скоротилася кількість населення, яке має доступ до е-commerce. В перші місяці повномасштабної війни на Prom.ua спостерігався відтік продавців. Точну кількість підприємців, що припинили діяльність на маркетплейсі, компанія не називає.

Проте відтік компенсується новими реєстраціями – наразі майданчик приростає на 1500 нових підприємців щомісяця. «Зазвичай це або ті, хто втратив роботу і пробує себе як інтернет-підприємець, або продавці, що переходять з офлайну в онлайн», – каже Палієнко.

Частка електронної комерції в ритейлі, за оцінкою EVO, під час війни зросла на 2-3 процентних пункти. Наразі вона становить 11–12%.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні