Видавництво BookChef для підтвердження відсутності будь-яких операцій із РФ вирішило змінити власника і залучити аудиторів, йдеться у релізі. СЕО видавництва Олександр Кірпічов заявив, що його сім‘я купує компанію.
Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.
Ключові факти
- У BookChef заявили, що ніколи не мали відношення до російських компаній,і видавництво не співпрацює з правовласниками з Росії та видає книжки українською мовою.
- «Ми з Кариною вирішили купити видавництво BookChef, в якому з самого початку й досі я є керівником», – написав СЕО.
- Кірпічов заявив, що власник компанії Андрій Плєхов «жодного разу не отримував дивідендів, бо всі зароблені кошти ми інвестуємо в розвиток компанії».
- Він додав, що почав діалог про купівлю компанії ще до початку повномасштабної війни.
- За словами Кірпічова, за кілька місяців до виходу публікації розслідування у видавництві була комплексна перевірка правоохоронних органів, які не знайшли жодних порушень у діяльності компанії.
- «Ми звернулись до ТОП аудиторів, щоб вони перевірили всі оплати з початку заснування компанії та підтвердили відсутність будь яких фінансових операцій з російськими компаніями, в т.ч. до початку війни», – повідомив СЕО.
Контекст
BookChef – велике видавництво, що випускає багато хороших книг, каже директор мережі «Книголенд» Ігор Зарудко. Виторг ТОВ «Видавництво Букшеф» у 2022 році – 96 млн грн, за даними аналітичної платформи Opendatabot.
29 грудня вийшло дослідження видання «Сенсор» та OSINT-спільноти Molfar із заголовком «Як російські видавці досі заробляють гроші в Україні». У ньому автори, зокрема, звинувачують видавництво BookChef у звʼязках із Росією.
Мережі Vivat, «Книгарня Є», Yakaboo, КСД і «Книголенд» разом заявили про припинення продажу книг видавництва BookChef.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.