Категорія
Новини
Дата

Видобуток нафти на російському проєкті «Сахалін-1» через санкції впав у 22 рази

1 хв читання

Видобуток нафти в рамках російського проєкту «Сахалін-1» через санкції скоротився в 22 рази – до 10 000 барелів на добу, повідомив віцепремʼєр – повноважний представник президента РФ у Далекосхідному федеральному окрузі Юрій Трутнєв. Регіон недоотримає понад чверть від усіх доходів, пише «Інтерфакс».

Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50%.

Ключові факти

  • Трутнєв наголосив, що скорочення видобутку газу позначиться не тільки на бюджеті регіону, а й на економіці всього Далекого Сходу та РФ.
  • Бюджет Сахалінської області у 2023 році недоотримає до 38 млрд руб. – 26% від рівня власних доходів регіону в 2022 році, уточнив чиновник.
  • За його словами, через простої виникають не лише бюджетні збитки, а й погіршення характеристик родовищ, які можуть суттєво вплинути на зниження коефіцієнта від нафтовіддачі.

Контекст

У травні повідомлялося, що з трьох проєктів, що працюють за угодами про розподіл продукції за участю іноземного капіталу, за спадом видобутку лідирував «Сахалін-1». До середини травня середньодобовий видобуток нафти на цьому проєкті знижувався до квітня у 2,9 раза, до 8200 т, після рішення американської Exxon вийти з проєкту. У квартальному звіті американська компанія оцінила в $3,4 млрд збиток від виходу з проєкту, де за рік видобувається 11,3 млн т нафти, і відзначила зниження доведених запасів компанії на 150 млн барелів нафтового еквівалента (близько 1% усіх) запасів ExxonMobil).

Раніше Bloomberg повідомляв, що азіатські нафтопереробники намагаються відмовитися від закупівель нафти марки Sokol, яка видобувається в рамках «Сахаліну-1», через санкції щодо компанії «Совкомфлот», яка транспортує сахалінську сировину з експортного терміналу в Де-Кастрі. Наголошувалося, що танкери компанії не можуть отримати страховки від міжнародних компаній. Пізніше агентство уточнювало, що з 27 квітня по 12 травня було відправлено лише один танкер з нафтою марки Sokol із шести запланованих.

У «Сахаліні-1» беруть участь Exxon Neftegas Ltd. (оператор проєкту, 30%), японська SODECO (30%), «Роснефть» (20%) та індійська ONGC (20%).

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та головними новинами від Forbes Ukraine

Дякуємо за підписку

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Другий випуск 2025 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні