Видобуток нафти в Росії виріс напередодні ембарго та цінових обмежень. На початку 2023 року він може впасти – Reuters /ShutterStock
Категорія
Новини
Дата

Видобуток нафти в Росії виріс напередодні ембарго та цінових обмежень. На початку 2023 року він може впасти – Reuters

ShutterStock

Видобуток нафти та газового конденсату в Росії в січні–листопаді зріс на 2,2% порівняно з минулим роком – до 488 млн т, пише Reuters із посиланням на коментар віце-премʼєра РФ Олександра Новака для російського «Інтерфаксу». Новак очікує на невелике зниження видобутку після нових санкції.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • За підрахунками Reuters, видобуток нафти і газового конденсату в Росії з січня по листопад у середньому становив 10,91 млн барелів на добу.
  • Новак сказав журналістам, що російська нафта, як і раніше, матиме високий попит після санкцій. «Світове споживання, економічне зростання у світі мають бути забезпечені енергоресурсами. Нафти у світі не так багато, а російська нафта завжди була і буде затребувана. Так, ланцюжки поставок змінюватимуться. Ніякої трагедії у цьому немає», – заявив Новак, повідомляє «Інтерфакс».
  • Він також сказав, що Росія може скоротити видобуток нафти за умов невизначеності.
  • Джерела повідомили Reuters, що видобуток нафти в Росії може впасти на 500 000 – 1 млн барелів на добу на початку 2023 року після заборони ЄС.
  • «Коммерсантъ» із посиланням на джерела у вівторок зазначив, що в листопаді середній видобуток нафти в Росії становив 1,486 млн т (10,89 млн барелів) на добу, що на 2% більше, ніж у жовтні.
  • Газета повідомила, що видобуток було підтримано відновленням виробництва на шельфовому проєкті «Сахалін-1» у Тихому океані, який раніше очолював ExxonMobil, що відмовився від нього після того, як Москва ввела війська в Україну в лютому.

Контекст

Країни Європейського Союзу, які десятиліттями були основними покупцями російської нафти, з 5 грудня припинили закуповувати її у морських портах у звʼязку із запровадженим блоком ембарго.

Країни «Великої сімки», Австралія та 27 країн ЄС також запровадили обмеження цін на російську нафту у розмірі $60 за барель.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні