Категорія
Новини
Дата

Виробники ліків у РФ зіткнулися з дефіцитом сировини та компонентів через санкції

Російські фармацевтичні компанії зіткнулися з нестачею імпортної сировини та компонентів через санкції проти країни-агресора. Про це пише російський «Коммерсантъ» з посиланням на учасників ринку.

Ключові факти

  • Санкції ЄС та США не торкнулися фарміндустрії безпосередньо, але європейські контрагенти припинили постачати сировину російським компаніям, пише видання.
  • Під удар потрапили стандартні зразки, які використовуються для контролю якості препаратів та замовлялися здебільшого у США та країнах Європи, розповіли виданню двоє виробників.
  • За останні 10 днів імпортні компоненти в Росії подорожчали на 30–35%, зокрема, через серйозне ослаблення курсу рубля. Імпортні субстанції використовуються під час виготовлення приблизно 80–85% російських препаратів, повідомила компанія RNC Pharma.
  • У 2021 році 76,7% ввезеної до Росії сировини приходилося на Індію та Китай, 19,7% – на країни ЄС. Всього до РФ за 2021 імпортовано 15 800 т фармсубстанцій на 195,4 млрд руб., пише «Коммерсантъ».
  • Фармвиробники можуть замінити європейських постачальників на компанії з країн Азії, розповів гендиректор Асоціації російських фармацевтичних виробників Віктор Дмитрієв. Проте зараз постачання з Індії та Китаю ускладнене зміною умов співпраці та непрямим впливом санкцій.

Контекст

США разом з іншими країнами світу вводять потужні економічні санкції проти Росії та російських олігархів, ізолюють Путіна і допомагають Україні грошима та озброєнням.

Через війну Росії проти України міжнародні компанії розривають співпрацю з російським бізнесом. Хто припинив бізнес із РФ, читайте в нашому тексті «Які світові компанії більше не ведуть бізнес із Росією».

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні