Російські фармацевтичні компанії зіткнулися з нестачею імпортної сировини та компонентів через санкції проти країни-агресора. Про це пише російський «Коммерсантъ» з посиланням на учасників ринку.
Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Замовляйте та отримуйте два журнали за ціною одного!
Ключові факти
- Санкції ЄС та США не торкнулися фарміндустрії безпосередньо, але європейські контрагенти припинили постачати сировину російським компаніям, пише видання.
- Під удар потрапили стандартні зразки, які використовуються для контролю якості препаратів та замовлялися здебільшого у США та країнах Європи, розповіли виданню двоє виробників.
- За останні 10 днів імпортні компоненти в Росії подорожчали на 30–35%, зокрема, через серйозне ослаблення курсу рубля. Імпортні субстанції використовуються під час виготовлення приблизно 80–85% російських препаратів, повідомила компанія RNC Pharma.
- У 2021 році 76,7% ввезеної до Росії сировини приходилося на Індію та Китай, 19,7% – на країни ЄС. Всього до РФ за 2021 імпортовано 15 800 т фармсубстанцій на 195,4 млрд руб., пише «Коммерсантъ».
- Фармвиробники можуть замінити європейських постачальників на компанії з країн Азії, розповів гендиректор Асоціації російських фармацевтичних виробників Віктор Дмитрієв. Проте зараз постачання з Індії та Китаю ускладнене зміною умов співпраці та непрямим впливом санкцій.
Контекст
США разом з іншими країнами світу вводять потужні економічні санкції проти Росії та російських олігархів, ізолюють Путіна і допомагають Україні грошима та озброєнням.
Через війну Росії проти України міжнародні компанії розривають співпрацю з російським бізнесом. Хто припинив бізнес із РФ, читайте в нашому тексті «Які світові компанії більше не ведуть бізнес із Росією».
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.