Категорія
Новини
Дата

Виручка Apple зросла вперше за рік. Продажі в Китаї виявилися слабшими за прогнози

Американська компанія Apple повідомила про поглиблення падіння продажів у Китаї протягом святкового кварталу, попри те, що загальні продажі iPhone виявилися вищими, ніж очікувалося, і компанія повернулася до зростання доходів. Про це пише Bloomberg із посиланням на звіт техногіганта за перший фінансовий квартал, що завершився 31 грудня.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • У жовтні–грудні 2023 року виручка Apple зросла на 2%, до $119,6 млрд порівняно з $117,2 млрд роком раніше. Отже, компанія перервала смугу зниження виручки, що тривала чотири квартали поспіль.
  • Чистий прибуток Apple за підсумками першого фінансового кварталу досяг $33,9 млрд, або $2,18 у розрахунку на акцію, порівняно з $30 млрд, або $1,88 на акцію, отриманими за порівнянний квартал попереднього року.
  • Продажі в Китаї впали на 13%, до $20,8 млрд. Цей показник значно менший за прогноз аналітиків у $23,5 млрд. Він став найслабшим грудневим кварталом для Apple в Китаї з першого кварталу 2020 року, зазначає Bloomberg.
  • «Ми незадоволені падінням, але ми знаємо, що Китай – найбільш конкурентоспроможний ринок у світі», – прокоментував головний фінансовий директор Apple Лука Маестрі в інтерв’ю Bloomberg Television.
  • Акції Apple впали більш ніж на 3% під час розширених торгів після публікації звіту. У четвер у Нью-Йорку вони закрилися на рівні $186,86, знизившись на 2,9% цього року.

Контекст

Apple уникла п’ятого кварталу падіння поспіль – смуги, яка була б найгіршою з часів «штопора» в 1990-х роках.

Водночас Apple бореться з охолодженням споживчих витрат у Китаї, зростанням конкуренції та розширенням державних заборон на іноземні технології. Минулого року Huawei Technologies представила нову лінійку смартфонів на базі процесорів китайського виробництва після того, як внесені в чорний список США в основному витіснили її з ринку. За даними IDC, на тлі повернення Huawei збільшив поставки у четвертому кварталі на 36%.

Попри падіння на китайському ринку, у 2023 році Apple вийшла на перше місце на ринку смартфонів із рекордно високою часткою ринку у 20%, свідчать дані International Data Corporation. Samsung втратила лідерство вперше з 2010 року.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні