Категорія
Новини
Дата

Вишняківський спиртзавод продали втретє. На повторних торгах його оцінили дешевше майже в три рази

1 хв читання

Фонд держмайна (ФДМУ) на повторному аукціоні продав Вишняківське місце провадження діяльності за 83,6 млн грн. На першому аукціоні переможець запропонував 234 млн грн, що стало рекордом за час приватизації спиртзаводів.

⚡️Даруємо 40% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Ціна зі знижкою — 1079 грн/рік. Діє з промокодом JUNE до 23.06 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • Стартова ціна обʼєкту зросла в 3,9 раза – зі стартових 21,1 млн грн до 83,6 млн грн.
  • На відкритих торгах онлайн змагалися три учасники аукціону.
  • За даними на сайті ProZorro.Продажі, завод придбала компанія «Віденський Млин».
  • Згідно YouControl, ТОВ «Віденський Млин» зареєстровано в місті Кременчук. Кінцевим бенефіціарним власником значиться Таловер Володимир Адиславович.
  • Переможець аукціону тепер має підписати протокол про його результати, укласти договір купівлі-продажу та провести розрахунок. Після цього процес приватизації Вишняківського МПД вважатиметься офіційно завершеним.

Контекст

Вишняківський спиртзавод розташований в селі Вишняки Хорольського району Полтавської області. Його було засновано ще 1776 року й модернізовано 2015-го. Аукціон на майно спиртзаводу ФДМУ оголосив ще 21 листопада минулого року. В ході аукціону 18 грудня 2020 року перемогла компанія «РесурсПромЗахід», яка запропонувала 234 млн грн. ФДМУ заявив, що це був найуспішніший аукціон із приватизації спиртових активів як за кількістю учасників, так і за фінальною вартістю об’єкта.

Однак «РесурсПромЗахід» відмовилася підписувати договір купівлі-продажу. У результаті 18 січня 2021 року аукціон був визнаний таким, що не відбувся. Відповідно до Закону України про приватизацію, «РесурсПромЗахід» позбавили права участі в подальших аукціонах із продажу спиртзаводу, а його гарантійний внесок у 2,2 млн грн перерахували до держбюджету.

На початку березня спиртзавод за 101,2 млн грн купила компанія «Спірит етил». Однак і цей інвестор вчасно не сплатив куплений лот і втратив право власності на обʼєкт. 

Приватизація спиртзаводів є частиною демонополізації спиртової галузі, що стартувала 2020 року. Донедавна лише Україна та Білорусь були державами з монополіями на виробництво спирту. За даними ФДМУ, останні 10 років виробництво легального харчового спирту скоротилося в чотири рази.

Важливі цифри

Загалом за результатами 2020–2021 років до державного бюджету має надійти близько 1,5 млрд грн від приватизації спиртових активів. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні