Категорія
Новини
Дата

Вклади українців у банках продовжують зростати. Сума на рахунках перевищила 1,24 трлн грн

1 хв читання

Загальна сума вкладів фізичних осіб (у т.ч. ФОП) у банках України на 1 травня перевищила 1,24 трлн грн. Це на 15,8 млрд грн більше показника попереднього місяця. Останні три місяці номінальна сума вкладів фізосіб показує тенденцію до зростання, повідомила пресслужба Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Із загальної суми вкладів фізичних осіб на початок травня: вклади у національній валюті – 801,6 млрд грн (+12,5 млрд грн за квітень); вклади в іноземній валюті – 442,6 млрд грн (+3,3 млрд грн за квітень).
  • Частка ФОП у структурі вкладників становила 3,3%, а сума їхніх вкладів – 139,4 млрд грн (11,2% від загальної суми вкладів). 

З 13 квітня 2022 року на час дії в Україні воєнного стану та протягом трьох місяців після скасування чи припинення його дії на вклади фізосіб (у т.ч. ФОП) у банках України поширюються 100% гарантії. 

Після завершення тримісячного терміну з дня скасування чи припинення дії воєнного стану максимальна сума гарантованого відшкодування для вкладників банків України становитиме 600 000 грн.

Усі банки України є учасниками Фонду гарантування вкладів. На 1 травня 2024 року в реєстрі учасників фонду налічується 63 банки.

Контекст

У першому кварталі 2024 року українські банки заробили 40,5 млрд грн. Попри збільшення оподаткування, це на 19% більше, ніж за аналогічний період минулоріч.

НБУ зазначає, що головні чинники зростання прибутковості у банківському секторі – збільшення процентних доходів та значно менші відрахування в резерви під збитки від активних операцій.  

Основа процентних доходів – інструменти з низьким ризиком: ОВДП та депозитні сертифікати НБУ. За останній рік банки більш активно фінансували потреби уряду, наростивши вкладення в ОВДП. Це позначилося на структурі процентних доходів: частка доходів банків від ОВДП за рік (з 1 квітня 2023 року до 1 квітня 2024 року) зросла на 6,7 в. п., більш як до 26%. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні