Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв доручив створити «народний фонд», внески до якого робитиме великий бізнес. Гроші з фонду планують спрямовувати, зокрема, на охорону здоровʼя, освіту та соцпідтримку.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Фінансуватиметься фонд із приватних та державних джерел, планується залучення допомоги міжнародних благодійних організацій, повідомив Токаєв під час виступу в нижній палаті парламенту, який транслював телеканал «Хабар 24». Туди підуть і обовʼязкові відрахування «оператора лотерейної діяльності, центру обліку ставок та інших монополістів».
- За словами Токаєва, «народний фонд» займатиметься вирішенням проблем у сфері охорони здоровʼя, освіти, соціальної підтримки. Також за гроші фонду він пропонує побудувати спортивні обʼєкти для дітей у містах, районах, селищах, селах.
- Уряд має визначити ті компанії, які будуть вносити гроші, та погодити з ними розмір щорічних внесків, повідомив Токаєв.
Цитата
«Завдяки першому президентові — елбаси (Нурсултану Назарбаєву) — в країні зʼявилася група дуже прибуткових компаній та прошарок людей, багатих навіть за міжнародними мірками. Вважаю, що настав час віддати належне народу Казахстану та допомагати йому на системній та регулярній основі», — заявив Токаєв.
Контекст
У Казахстані на початку січня прокотилася хвиля протестів через зростання цін на скраплений газ. У деяких містах, зокрема в Алмати, протести переросли у зіткнення з поліцією, штурм урядових будівель та розграбування магазинів. Уряд був відправлений у відставку. Токаєв попросив про допомогу у лідерів ОДКБ і обійняв посаду голови Радбезу, яку раніше займав Назарбаєв. За даними МВС країни, на ранок 11 січня затримано 9900 учасників акцій протесту.
На фоні протестів акції казахстанських банків Kaspi Bank і Halyk Bank впали в середу на 25,1% і 17,7% відповідно на Лондонській фондовій біржі. Котирування найбільшого у світі виробника урану Kazatomprom із Казахстану впали на 9,85%. На біржі Казахстану Казатомпром втратила 6,96% капіталізації. Як свідчать дані торгів Казахстанської фондової біржі протести також вдарили по котируванням оператора стільникового звʼязку в Казахстані Kcell (-3,62%), Народного банку (-3,27%), підприємства з виробництва кондитерських виробів «Баян Сулу» (-2,83).
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.