Категорія
Новини
Дата

Влада Казахстану створює «народний фонд». Великий бізнес змусять робити регулярні внески

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв доручив створити «народний фонд», внески до якого робитиме великий бізнес. Гроші з фонду планують спрямовувати, зокрема, на охорону здоровʼя, освіту та соцпідтримку.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Фінансуватиметься фонд із приватних та державних джерел, планується залучення допомоги міжнародних благодійних організацій, повідомив Токаєв під час виступу в нижній палаті парламенту, який транслював телеканал «Хабар 24». Туди підуть і обовʼязкові відрахування «оператора лотерейної діяльності, центру обліку ставок та інших монополістів».
  • За словами Токаєва, «народний фонд» займатиметься вирішенням проблем у сфері охорони здоровʼя, освіти, соціальної підтримки. Також за гроші фонду він пропонує побудувати спортивні обʼєкти для дітей у містах, районах, селищах, селах.
  • Уряд має визначити ті компанії, які будуть вносити гроші, та погодити з ними розмір щорічних внесків, повідомив Токаєв.

Цитата

«Завдяки першому президентові — елбаси (Нурсултану Назарбаєву) — в країні зʼявилася група дуже прибуткових компаній та прошарок людей, багатих навіть за міжнародними мірками. Вважаю, що настав час віддати належне народу Казахстану та допомагати йому на системній та регулярній основі», — заявив Токаєв.

Контекст

У Казахстані на початку січня прокотилася хвиля протестів через зростання цін на скраплений газ. У деяких містах, зокрема в Алмати, протести переросли у зіткнення з поліцією, штурм урядових будівель та розграбування магазинів. Уряд був відправлений у відставку. Токаєв попросив про допомогу у лідерів ОДКБ і обійняв посаду голови Радбезу, яку раніше займав Назарбаєв. За даними МВС країни, на ранок 11 січня затримано 9900 учасників акцій протесту.

На фоні протестів акції казахстанських банків Kaspi Bank і Halyk Bank впали в середу на 25,1% і 17,7% відповідно на Лондонській фондовій біржі. Котирування найбільшого у світі виробника урану Kazatomprom із Казахстану впали на 9,85%. На біржі Казахстану Казатомпром втратила 6,96% капіталізації. Як свідчать дані торгів Казахстанської фондової біржі протести також вдарили по котируванням оператора стільникового звʼязку в Казахстані Kcell (-3,62%), Народного банку (-3,27%), підприємства з виробництва кондитерських виробів «Баян Сулу» (-2,83).

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні