Влада РФ відхилила угоду, в межах якої турецька пивоварна компанія Anadolu Efes мала придбати частку AB InBev у російському спільному підприємстві вартістю $1,3 млрд, пише Financial Times.
Загалом, за даними KSE, з 2022 року в Росії залишилося понад 2100 транснаціональних корпорацій порівняно з приблизно 1600 міжнародними компаніями, які або пішли з ринку, або згорнули свою діяльність.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Компанія Anadolu Efes, яка вперше уклала угоду з виробником пива Budweiser та Stella Artois у грудні, заявила, що отримала від російської влади інформацію про те, що «поточна структура угоди не схвалена».
- Компанії заявили, що переглядають рішення і продовжать свою звичайну діяльність під керівництвом Anadolu Efes.
- Угода Anadolu Efes з купівлі частки AB InBev в їхньому російському спільному підприємстві розглядалася як ознака того, що турецькі компанії, як і раніше, прагнуть працювати в Росії, попри тиск із боку західних урядів із вимогою піти. Росія є важливим ринком для Anadolu Efes, акції якої котируються на Стамбульській біржі. Консалтингова компанія KPMG оцінила російське спільне підприємство в $1,1–1,3 млрд на момент оголошення угоди.
- Угода дозволила б бельгійсько-бразильській пивоварній компанії AB InBev залишити країну.
Контекст
Рішення Росії заблокувати угоду було прийнято на тлі занепокоєння тим, що країна захопить ще більше іноземних активів. Торік Москва взяла під контроль російські дочірні компанії Danone та пивоварну компанію Baltika Breweries компанії Carlsberg.
Багато західних транснаціональних корпорацій оголосили про свій намір покинути країну або скоротити операції протягом тижнів і місяців після вторгнення. Однак ті, хто не пішов негайно, зіткнулися з перешкодами.
Західні компанії намагалися знайти покупців, продаж яким не порушував би західні санкції або був би прийнятним для російської влади. Кремль також запровадив обовʼязкову 50-відсоткову знижку для російських покупців, які купують активи компаній із «недружніх країн», а також 15-відсотковий мінімальний «податок на вихід».
Аналіз Reuters звітів компаній показав, що вихід із ринку після вторгнення Росії в Україну в 2022 році обійшовся іноземним компаніям у понад $107 млрд у вигляді списань і втраченої вигоди.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.