Категорія
Новини
Дата

Власник «Київстар» продає російський бізнес

Нідерландський холдинг Veon (власник «Київстар») вирішив продати свій російський актив – мобільного оператора «Вимпелком» (бренд Beeline), йдеться у повідомленні компанії.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про ХЕРСОН після окупації

Ключові факти

  • Veon оголосив про проведення «конкурентного процесу» продажу російського активу. Наразі компанія вивчає варіанти, щоб «забезпечити досягнення оптимального результату для всіх зацікавлених сторін», йдеться у повідомленні.
  • Veon розглядає можливість передачі управління російським бізнесом топменеджменту, пише Коммерсантъ.
  • Через те, що акціонером компанії є іноземний холдинг із «недружньої юрисдикції», на компанію було накладено безліч регуляторних обмежень. Зокрема, «Вимпелкому» обмежили доступ до держзамовлень, зазначає видання з посиланням на пресслужбу російського оператора.

Контекст

Компанія Veon була заснована в Москві у 1992 році як «Вимпелком» (бренд «Білайн»), один із перших операторів стільникового звʼязку в країні, і на сьогодні є голландською телекомунікаційною компанією, яка обслуговує понад 220 млн клієнтів у восьми країнах. 25% Veon належить Letterone Holdings Михайла Фрідмана та Петра Авена. В Україні група представлена мобільним оператором «Київстар».

На початку серпня стало відомо, що Veon може заморозити розвиток мережі в РФ через санкції, а за її межами веде переговори про продаж вишок.

За оцінкою Veon, за підсумками другого кварталу цього року на Росію приходилося більше половини доходу холдингу – понад $1 млрд.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні