Категорія
Новини
Дата

Вторгнення в Україну відкинуло російську економіку на чотири роки назад за один квартал – Bloomberg

Вторгнення Росії в Україну відкинуло російську економіку на чотири роки назад, відповідно до даних першого повного кварталу після нападу. Рішення президента Володимира Путіна поставило економіку на шлях одного з найтриваліших спадів в історії, пише Bloomberg

Ключові факти

  • За похмурими підрахунками, через війну економіка Росії, що набирала обертів на початку 2022 року, у другому кварталі почала падати. 
  • «Економіка втратить чотири роки зростання, повернувшись до своїх показників 2018-го у другому кварталі. Ми очікуємо, що скорочення сповільниться в четвертому кварталі через мʼякшу грошово-кредитну політику, яка підтримує попит. Проте у 2023 році економіка втратить ще 2%, оскільки європейська заборона на енергоносії знизить експорт», – зазначив економіст Олександр Ісаков.
  • Сплеск міжнародних санкцій у звʼязку з війною порушив торгівлю та паралізував такі галузі, як автомобілебудування, тоді як споживчі витрати зупинилися. Хоча спад економіки поки виявляється менш стрімким, ніж спочатку побоювалися, Банк Росії прогнозує, що спад погіршиться у майбутні квартали, і не очікує відновлення до другої половини наступного року.
  •  У пʼятницю Банк Росії представить свій прогноз політики на наступні три роки на брифінгу заступника голови Олексія Заботкіна.
  • Дані, які будуть опубліковані в пʼятницю, покажуть, що валовий внутрішній продукт скоротився вперше більш ніж за рік, впавши на 4,7% у річному вимірі, згідно із середнім прогнозом 12 аналітиків, опитаних агентством.
  • Банк Росії прогнозує, що ВВП скоротиться на 7% у цьому кварталі і, можливо, ще більше – в останні три місяці року. За його оцінками, у другому кварталі економіка скоротилася на 4,3%.

Контекст

Через повномасштабне вторгнення Росії в Україну світова економіка втратить $1 трлн у 2022 році, писав The Economist. Дані The Economist Intelligence Unit вказують, що найбільше серед країн G20 постраждає ВВП Росії. До кінця 2022 року її економіка впаде на 10% через санкції порівняно з початковою оцінкою зростання в 2,6%. 

Наприкінці липня МВФ погіршив прогноз зростання глобального ВВП на тлі похмурих перспектив і невизначеності. Зазначалося, що глобальне економічне зростання сповільниться з 6,1% минулого року до 3,2% цього року та 2,9% наступного року, що на 0,4 та 0,7 в.п. нижче, ніж прогнозувалося у квітні. Це повʼязано з уповільненням зростання у США, Китаї та зоні євро.

Національний банк України за базовим сценарієм прогнозує скорочення ВВП України на 33,4% у 2022 році та зростання на 5,5% у 2023-му і 4,9% – у 2024 році. Інфляція, за прогнозами НБУ, до кінця року прискориться до 31%, проте у наступні два роки сповільниться – до 20,7% та 9,4% відповідно, йдеться в липневому Інфляційному звіті НБУ.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні