Категорія
Новини
Дата

WeWork планує вийти на біржу з оцінкою в $9 млрд і $3,2 млрд збитків, – Financial Times

Американська мережа коворкінгів WeWork планує вийти на біржу з оцінкою в $9 млрд. Компанія минулого року отримала $3,2 млрд збитку на тлі пандемії COVID-19, пише Financial Times із посиланням на документи для інвесторів

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Вихід на біржу планується в обхід IPO, шляхом злиття з компанією із придбання спеціального призначення (SPAC). В якості спеціальної компанії розглядається BowX Acquisition Corp.
  • WeWork хоче залучити на біржі $1 млрд.
  • 2020 року збитки WeWork скоротилися на $300 млн у порівнянні з 2019-м. Це відбулося за рахунок зменшення витрат із $2,2 млрд до $49 млн за рік.
  • Дохід компанії за 2020-й досяг $3,2 млрд, хоча WeWork обіцяє збільшити його до $7 млрд до 2024 року.
  • WeWork прогнозує швидке відновлення завантаженості коворкінгів до 90%, що значно перевищує рівень WeWork до пандемії. В кінці 2020-го завантаженість склала 47%, а на початку – 72%.
  • У компанії сподіваються, що до 2022 року прибуток по EBITDA має досягти $485 млн.

Контекст

У січні 2019-го WeWork залучила кошти від японського інвестхолдингу SoftBank, який оцінив компанію в $47 млрд. Це зробило її одним із найбільш високо оцінених «єдинорогів». WeWork планувала провести IPO в серпні 2019 року. У документах, поданих до Комісії з цінних паперів і бірж США, компанія розкрила фінансові дані: за першу половину 2019-го дохід склав $1,54 млрд і $904 млн збитків.

Однак інвестори відмовилися купувати акції збиткової компанії через конфлікт інтересів у засновників і нестабільну поведінку співзасновника і гендиректора WeWork Адама Ноймана. Після цього оцінка стартапу обвалилася з $47 млрд до $7 млрд, а пізніше до $2,9 млрд. Під тиском інвесторів Нойман був змушений піти з посту гендиректора.

SoftBank збирався викупити акції за $3 млрд у Ноймана та інших інвесторів. Крім того, угода включала чотирирічний гонорар йому в розмірі $185 млн за консультацію. Однак від цих планів SoftBank відмовився на тлі пандемії 2020 року. Після цього Нойман та інші акціонери подали на японський холдинг до суду.

В лютому 2020 року SoftBank і Нойман погодилися на виплату $500 млн за врегулювання спору. Загалом SoftBank витратить приблизно $1,5 млрд на купівлю акцій перших інвесторів і співробітників WeWork.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні