Категорія
Новини
Дата

Засновник WeWork погодився на $500 млн від SoftBank за свою частку в компанії

1 хв читання

Співзасновник і колишній гендиректор мережі коворкінгів WeWork Адам Нойман близький до врегулювання судового спору з японським інвестиційним холдингом SoftBank. Нойман погодився на виплату $500 млн за частку в створеній ним компанії, пише The Wall Street Journal.

Адам Нойман, співзасновник і колишній гендиректор мережі коворкінгів WeWork. /Getty Images

Адам Нойман, співзасновник і колишній гендиректор мережі коворкінгів WeWork. Фото Getty Images

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Загалом SoftBank витратить приблизно $1,5 млрд на купівлю акцій перших інвесторів і співробітників WeWork.
  • Нойман отримає майже $500 млн, що вдвічі менше, ніж SoftBank планувала заплатити в 2019 році. 
  • Перемовини були важкими. Якщо сторонам вдасться досягти компромісу, процес буде завершено найближчими днями.
  • Врегулювання спору з акціонерами WeWork відкриє шлях компанії на біржу.
  • За словами джерел, партнером із виходу на біржу може стати компанія BowX Acquisition Group. У рамках приєднання мережа коворкінгів отримає оцінку в $10 млрд.

Контекст

SoftBank отримала контрольний пакет акцій WeWork після провалу первинного публічного розміщення акцій в 2019 році. Тоді інвестори відмовилися купувати акції збиткової компанії через конфлікт інтересів у засновників і нестабільну поведінку Ноймана. Після цього оцінка стартапу обвалилася з $47 млрд до $7 млрд, а пізніше до $2,9 млрд. Під тиском інвесторів він був змушений піти з посту генерального директора.

Японський інвестиційний гігант збирався викупити акції за $3 млрд у Ноймана та інших інвесторів. Крім того, угода включала чотирирічний гонорар йому в розмірі $185 млн за консультацію.

Однак від цих планів SoftBank відмовився на тлі пандемії в 2020 році. Після цього Нойман та інші акціонери подали на японський холдинг до суду. Розгляд позову мав початися на початку березня 2021-го.

Довідка

Адам Нойман – один із найскандальніших підприємців Кремнієвої долини. На піку інтересу інвесторів до WeWork він заявляв про намір побудувати бізнес вартістю в трильйони доларів, а під час ділових переговорів вживав алкоголь і марихуану.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні