Категорія
Новини
Дата

Японія не може поки що відмовитися від імпорту російської нафти – міністр економіки

1 хв читання

Японія наразі не здатна припинити імпорт нафти РФ і приєднатися до планів ЄС впровадити ембарго на російську нафту, заявив японський міністр економіки Коїті Хагіуда, пише японська інформаційна агенція Kyodo.

Ключові факти

  • «У Японії обмежені ресурси, і нам складно прямо зараз діяти разом із ЄС», – цитує Kyodo слова міністра.
  • Він зазначив, що з цього питання кожна країна має діяти, виходячи з власних сил. Проте, за його словами, Токіо хоче «рухатися в тому самому напрямі», що і президент США Джо Байден, який напередодні оголосив про відкритість США до нових санкцій проти Росії і плани обговорювати цю тему з партнерами із G7.
  • Хагіуда також сказав, що з метою зниження енергетичної залежності від Росії Японія попросила США наростити виробництво зрідженого природного газу. Міністр уточнив, що в Токіо розглядають можливість видачі кредитів тим японським фірмам, які беруть участь в американських проєктах із виробництва зрідженого газу.

Контекст

Як пише видання, у середу Хагіуда провів зустріч із міністеркою енергетики США Дженніфер Ґренголм та обговорював підтримку енергетичної безпеки на тлі ситуації навколо України. Крім того, відбулася зустріч держсекретаря США Ентоні Блінкена та радника з національної безпеки Японії Такео Акіба: на ній йшлося про співпрацю щодо санкцій проти Росії через розвʼязану нею війну в Україні.

За даними Японської організації з розвитку зовнішньої торгівлі, у 2021 році на РФ припало 3,6% імпорту в Японію нафти та 8,8% імпорту зрідженого природного газу.

У середу глава Єврокомісії (ЄК) Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄК у межах шостого пакета санкцій проти РФ вважає за необхідне заборонити імпорт усієї російської нафти в ЄС. Також агентство Bloomberg із посиланням на офіційних осіб ЄС повідомляло, що в ЄС розглядають можливість заборонити європейським компаніям надавати РФ послуги під час транспортування її нафти до третіх країн, зокрема страхування перевезень.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні