Юань уперше випередив євро і став другою після долара світовою валютою trade finance, зміцнивши глобальні амбіції Китаю, пише Reuters. За даними SWIFT, частка юаня підскочила до 5,8% у вересні з 3,91% на початку року, долар зберіг першість з 84,2%.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Зокрема, світові компанії прямують на боргові ринки Китаю, випускаючи рекордні обсяги облігацій, номінованих у юанях, і займаючи великі суми грошей у банків материкового Китаю.
- Таким чином вони одержують вигоду з мінімальних процентних ставок у юанях, поки вартість фінансування в інших країнах різко зростає.
- Компанії та банки залучають рекордні суми коштів через облігації в юанях, випущені в материковому Китаї та Гонконгу.
- Зростання їх запозичень у китайських банків призвело до того, що юань випередив євро і став другою за величиною валютою, що використовується в глобальному торговому фінансуванні, що дало поштовх амбіціям Пекіна з інтернаціоналізації юаня.
- Іноземні компанії, серед яких BMW та Crédit Agricole, а також закордонні підрозділи китайських фірм за 10 місяців року зайняли рекордні $17,3 млрд (125,5 млрд юанів) у так званих «панда-бондах», на 61% більше, ніж рік тому. Сума схожих запозичень у Гонконгу теж рекордна – 343 млрд юанів за вісім місяців (на 62% більше, порівняно з минулим роком).
- Аналітики вказують на обмежене використання та обіг доходів від міжнародних облігацій у юанях і кажуть, що передчасно говорити про інтернаціоналізацію.
Контекст
Цьогоріч китайський юань вперше став найбільш торгованою валютою в Росії замість долара. Зокрема, у лютому юань уперше перевершив долар за місячним обсягом торгів, а в березні різниця стала ще помітнішою.До вторгнення РФ в Україну обсяг торгів юанем на російському ринку був мізерний.
Перехід відбувся після того, як цього року додаткові санкції торкнулися тих небагатьох російських банків, які зберегли можливість транскордонних переказів у доларах та інших валютах країн, визнаних Кремлем як «недружні».
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.