Категорія
Новини
Дата

Єврокомісія погіршила прогноз зростання ВВП єврозони на цей рік до 0,6% через високу інфляцію

Економіка єврозони цього року зростатиме менше, ніж прогнозувалося раніше, – на 0,6%, що на 0,2 п.п. нижче, ніж очікувалося у вересневому прогнозі Єврокомісії, пише Financial Times. Зниження прогнозів ВВП відбулося через високу інфляцію та мляву ділову активність, що чинять тиск на ринки блоку. 

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Наступного року економіка єврозони зросте лише на 1,2%, що теж є переглядом у бік зниження з 1,3%, очікуваних раніше.
  • Пошук способів дати поштовх економіці ЄС і глобальній конкурентоспроможності став найнагальнішим завданням Єврокомісії, оскільки економічне зростання залишається млявим попри програму стимулювання на суму €800 млрд, розгорнуту по всьому блоку.
  • Стійка висока інфляція, спричинена спочатку пандемією COVID-19, а потім енергетичним шоком, що послідував за вторгненням Росії в Україну, а також економічними наслідками війни, за останні кілька років ускладнила європейське виробництво, при цьому темпи зростання ще більше відстали від темпів США.
  • «До кінця року в Європі майже напевно настане рецесія», – сказав Маріо Драґі, колишній премʼєр-міністр Італії та експрезидент Європейського центрального банку.
  • Комісія заявила, що інфляція залишається «у тенденції до зниження» і впаде з 6,5% цього року до 3,5% у 2024 році.
  • «Невизначеність та ризики погіршення економічних перспектив зросли останніми місяцями на тлі затяжної агресивної війни Росії проти України та конфлікту на Близькому Сході», – йдеться в заяві комісії.
  • Зазначається, що поки що вплив останнього на енергетичні ринки стримується, але існує ризик перебоїв у постачанні енергії, які потенційно можуть вплинути на ціни на енергоносії, глобальне виробництво та загальний рівень цін. 
  • Економічний розвиток основних торгових партнерів ЄС, особливо Китаю, також може становити ризики, додали в Єврокомісії.

Контекст

У вересні ЄЦБ підвищив ключові ставки на 25 базисних пунктів. Це відбулося вдесяте поспіль. Базова ставка за кредитами зросла до 4,5%, ставка за депозитами – до 4%, ставка за маржинальними кредитами – до 4,75%. До цього рекордна базова ставка ЄЦБ була 4,1%, встановлена в червні 2008 року.

За даними Євростату, споживчі ціни в блоці зросли на 4,3% у вересні в річному обчисленні, порівняно з 5,2% у серпні. Економісти, опитані Reuters, очікували зростання на 4,5%.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні